pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 1 grudnia 2010
  • wyświetleń: 45712

Paweł Sadza nowym starostąPaweł Sadza został nowym Starostą Powiatu Pszczyńskiego. Decyzję podjęto podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w środę, 1 grudnia.

Paweł Sadza nowym starostą
Paweł Sadza został nowym starostą


Największe emocje towarzyszyły wyborowi starosty. Został nim Paweł Sadza, który otrzymał 14 głosów. Osiem osób zagłosowało natomiast za kandydaturą dotychczasowego starosty, Józefa Tetli. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Zastępcą starosty został Henryk Kolarczyk. Na tę kandydaturę również zgodziło się 14 osób.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia ślubowania przez nowych radnych. W dalszej części radni zdecydowali, że Przewodniczącym Rady zostanie Eugeniusz Pająk (19 głosów za, 3 przeciw), a jego zastępcą Grzegorz Nogły (15 głosów za, 7 za Alojzym Wojciechem). W Zarządzie Powiatu znaleźli się również: Barbara Bandoła (18 głosów za ,5 przeciw), Zygmunt Jeleń (17 za, 6 przeciw) i Witold Wiktorczyk (17 za, 6 przeciw).

Przypomnijmy, że 21 listopada w wyborach do Rady Powiatu Paweł Sadza, startujący z listy KW Platformy Obywatelskiej, zdobył największą ilość głosów. Jako jedyny przekroczył barierę tysiąca głosów.

Nowy starosta ma 30 lat. Od 9 lat związany jest z samorządem. Pełnił funkcję kierownika Referatu Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Od 2009 pełni funkcję członka Rady Programowej LGD Ziemia Pszczyńska, a od 2004 roku również członka i sekretarza Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. Więcej informacji o Pawle Sadzy - www.wybory.pless.pl/kandydaci.php?kid=77 target=_blank class=dodaj>zobacz.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook