pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 12 grudnia 2010
  • wyświetleń: 8470

Polska wolna od dymu papierosówOd połowy listopada w restauracjach, pubach, zakładach pracy obowiązuje zakaz palenia. Jest to efekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Główny Inspektorat Sanitarny ruszył z ogólnopolską kampanią medialną, która potrwa do końca roku, a przygotowany w jej ramach spot jest emitowany w większości stacji telewizyjnych w Polsce.

Strefy bezdymne powstają w zakładach pracy, przedszkolach, szkołach, na uczelniach, w przychodniach, szpitalach, lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, kinach, teatrach, domach kultury, obiektach sportowych, miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci oraz na przystankach komunikacji miejskiej.

Za łamanie zakazu palenia grozi kara grzywny do 500 złotych. Za nieumieszczenie informacji o zakazie palenia tytoniu właścicielowi lub zarządzającemu obiektem grozi kara do 2000 złotych.

Według badań GATS z 2009 roku, w Polsce codziennie pali tytoń 9 milionów ludzi - 34% mężczyzn (5,2 miliona) i 21% kobiet (3,5 miliona). 44% Polaków narażonych jest na bierne palenie we własnym domu, natomiast narażenie na dym tytoniowy w zakładzie pracy deklaruje 34% dorosłych Polaków.

Zapraszamy również do obejrzenia sondy na temet zakazu palenia w lokalach, którą reporterzy pszczyna.tv przeprowadzili w lipcu w naszym mieście.

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook