pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 30 września 2011
  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 14193

Złote Laury za 2010 rok rozdane

29 września w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie już po raz trzeci w powiecie pszczyńskim odbyła się uroczysta gala wręczania Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w 2010 roku. Publikujemy film z tego wydarzenia.

Z pośród 35 zgłoszonych firm do Konkursu Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, Kapituła Konkursowa wybrała 7 nominowanych firm.

W kategorii Usługi zostały nominowane następujące firmy:
- Bank Spółdzielczy w Miedźnej
- Firma "Bud-Rol" Bogusław Reclik
- Bank Spółdzielczy w Pawłowicach

Złote Laury za 2010 rok · fot. Powiat


W kategorii Produkcja zostały nominowane następujące firmy:
- Przedsiębiorstwo Przemysłowo - Handlowo - Usługowe Legal Sp. z o.o.
- "Marmur" Zakład Betoniarsko - Kamieniarski Edmund Dulemba
- Zakład Mięsno - Wędliniarski "Mir -Max" Penkala

Nominowani z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Pająka oraz starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy otrzymali akty nominacji do Złotego Lauru.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
- Bank Spółdzielczy w Miedźnej - Laureat w kategorii Usługi
- "Marmur" Zakład Betoniarsko - Kamieniarski Edmund Dulemba - Laureat w kategorii Produkcja

Przyznano także Laur Specjalny w kategorii Rolnictwo dla Gospodarstwa Warzywnego Łukasz Dzida, Stanisław Dzida z Goczałkowic - Zdroju.

Uroczystą galę zakończył koncert Barbary Brody - Malon, Sebastiana Malon (skrzypce) oraz Damiana Stani (fortepian).

Bank Spółdzielczy w Miedźnej - Laureat w kategorii Usługi
Nowoczesny bank działający na Ziemi Pszczyńskiej już od ponad pół wieku. Bank oferuje pełną gamę produktów i usług dla osób prywatnych, firm i instytucji oraz rolników tj. prowadzenie rachunków w tym internetowych, lokowanie środków, kredyty. Posiada sieć dogodnie ulokowanych bankomatów w tym najnowszy z funkcją wpłatomatu. Bank uczestniczy również w życiu lokalnej społeczności, finansuje działanie organizacji społecznych i kulturalnych . Jest postrzegany jako nowoczesny również poprzez nowoczesną siedzibę o wyróżniającej się architekturze.

"Marmur" Zakład Betoniarsko - Kamieniarski Edmund Dulemba z Kobielic - Laureat w kategorii Produkcja.
Jest to rodzinna firma zatrudniająca 39 pracowników. Z maleńkiego przedsiębiorstwa bazującego na obróbce krajowych surowców wyewoluowała do firmy importującej kamień z krajów europejskich, Indii, Chin, Brazylii i Egiptu. Zakład wyspecjalizował się w produkcji i usługach w szeroko pojętym kamieniarstwie budowlanym. Wymagania jakościowe i czasowe, z jakimi spotyka się na co dzień spowodowały konieczność wyposażenia firmy w nowoczesny park maszynowy. Oferowane produkty i usługi skierowane są do klientów, którzy pragną zastosować w swoich domach szlachetny materiał jakim jest marmur. Firma współpracuje z wieloma firmami budowlanymi, studiami kuchennymi i kominkowymi, a także architektami i projektantami wnętrz. Prócz klientów indywidualnych przedsiębiorstwo realizuje projekty w kościołach na terenie całej Polski.

Gospodarstwo Warzywne Łukasz Dzida, Stanisław Dzida z Goczałkowic - Zdroju - Laureat w kategorii Rolnictwo
Gospodarstwo z tradycjami, które zajmuje się uprawą warzyw korzeniowych z największym udziałem marchwi. Pola uprawne rozciągają się na kilkuset hektarach, produkty zaś rozprowadzane są do sklepów w całej Polsce oraz importowane do krajów Europy, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, na Węgry oraz Słowację. Przedsiębiorstwo zatrudniające 14 osób ciągle rozbudowuje swój park maszynowy, wybudowało również niezależną oczyszczalnię ścieków.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Facebook