Telewizja pszczyna.tv

• 2 października 2012
  • wyświetleń: 1815

Kolarskie ostatki tego sezonu

Dobiega końca szosowy sezon kolarski 2012, nasi kolarze ścigali sie w niedzielę w Czechach na wyścigu "O cenu města Petřvald".

Bardzo dobrze wypadł pojedynek pszczyńsko-czeski, we wszystkich kategoriach nasi kolarze stanęli na podium. Najkrótszy dystans 20 km pokonywały młodziczki, najszybsza była Edyta Gołek, trzecia w tej kategorii była Katarzyna Migdoł, a czwarta Natalia Rapior.

Młodzicy

Młodzicy nie dali szans czeskim kolegom, zwyciężył Kamil Białończyk, drugi był Mateusz Manowski. Juniorzy młodsi ścigali się na dystansie 60 km, w tej kategorii zwyciężył Maciej Foltyn samotnie przejeżdżając linię mety.

Junior młodszy

Pierwsze podium w tym sezonie zaliczył Paweł Gruszczyk, zajął trzecie miejsce w juniorach w wyścigu na dystansie 80 km.

Junior

W niedzielę zakończenie sezonu szosowego w podlaskiej Sokółce, to jednak bardzo daleko, więc większość naszych kolarzy będzie się ścigać w Orzeszu na przełajowym wyścigu o mistrzostwo Śląska.