pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 8 października 2012
  • 15 października 2012
  • wyświetleń: 5746

Poezją i muzyką pod "13"

W piątek 12 października w "13" tradycyjnie już spotkali się miłośnicy poezji polskiej i polskiej piosenki.

-----

Tym razem motywem wiodącym było szeroko pojęte życie. Na zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo osób. Większość z przygotowanych miejsc była zajęta. Na gości czekała tradycyjnie kawa, herbata. Można było również ugasić pragnienie szklaneczką soku owocowego. Atmosfera była jak zwykle bardzo sympatyczna.

W repertuarze wieczornego koncertu znalazły się wiersze znanych polskich poetów: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Wisławy Szymborskiej, Władysława Syrokomli, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego i Jana Twardowskiego w interpretacji Agaty Jaszczyk, Barbary Pająk, Renaty Zborowskiej i Michała Pudełko.

Poezja i muzyka pod 13 - 12.10.2012 · fot. Anna Hlubek, Dominika Pałyz


Ilustracje muzyczne stanowiły piosenki w wykonaniu członków zespołu wokalnego. I tak na początku pojawiła się piosenka "La valse du mal" (walc zła) w interpretacji Renaty Zborowskiej. Potem kolejno: "Do kołyski"(Paulina Mika), "Ale jestem" (Ada Komarek), "Dwa słowa dla życia" (Magda Kawka), "Zamiast" (Magda Drobiec), "Kiedyś" (Paulina Mika), "Jak? Gdzie? Dlaczego?" (Karolina Olszowiec), "Świat się kręci" (Julia Biela i Filip Poloczek), "Tabliczka muzyczka" (Patrycja Sołtys), "Dziwny jest ten świat" (Magda Drobiec) i na zakończenie "Apetyt na życie" (Renata Zborowska). Wokalistom akompaniowali: Karina Bieszczad z Julią Skamarajtys, Daniel Kolarz i Wojtek Niedźwiedź. Wśród gości rozlosowano gadżety ufundowane przez Uniwersytet Śląski.

Wielu z zaproszonych po koncercie wyrażało swoje opinie i nie szczędziło słów pochwały i zachwytu. Ciekawym i pozytywnie ocenionym pomysłem było wprowadzenie na scenę bardzo młodych wokalistów. Cieszymy się, że możemy swoimi koncertami wprowadzić w życie naszych gości odrobinę refleksji i radości.

Cieszymy się, że tak wiele osób poświęca swój czas każdego miesiąca i przychodzi na spotkania z poezją i muzyką. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te wieczory dochodzą do skutku.

Zapraszamy za miesiąc na spotkanie jesienne!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook