• 28 stycznia 2013
  • 4 lutego 2013
  • wyświetleń: 8399

Dziewczyny z Pszczyny na medal

Kasia Gawlak i Natalia Wiera zostały Mistrzyniami Polski, a Sylwia Indeka zdobyła brąz w Spale podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (25-27 stycznia).

W mistrzostwach uczestniczyło 903 zawodników, w tym sześcioro z LKS Pszczyna.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli juniorzy. Popisem doskonałej formy Natalii zakończył się bieg na 1500 m juniorek.

Natalia Wiera - nasza kadrowiczka i multimedalistka zdecydowanie zwyciężyła na swoim koronnym dystansie z rekordem życiowym w hali 4:32,26, zdobywając raz drugi w karierze tytuł Mistrzyni Polski.

Halowe Mistrzostwa Polski w LA - 24-26.01.2013 · fot. MORiS Pszczyna

Piotr Bryła zajął 7 miejsce w skoku w dal lądując na odległość 6,85m. Niestety Piotrek w tegorocznym sezonie halowym borykał się z prawidłowym wyznaczeniem rozbiegu i dużo skoków spalonych w różnych konkursach oddał na odległość blisko 7m, także w tym najważniejszym - Mistrzostwach Polski.

W biegu eliminacyjnym na 400m Robert Kania uzyskał rekord życiowy i z wynikiem 51,46 zajął 12 miejsce. W biegu na 3000m juniorów Szymon Ostrowski zajął 12 miejsce z rekordem życiowym 9:07,43.

W sobotę i niedzielę rywalizowali juniorzy młodsi, w tym nasze reprezentantki Kasia Gawlak i Sylwia Indeka.

Sylwia, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 1000m, tym razem musiała zadowolić się brązowym medalem. Bieg rozgrywany był nerwowo i w niezbyt szybkim tempie, a z tym Sylwia nie radziła sobie zbyt dobrze biegnąc na trzecim albo "zamknięta" na pierwszym torze. Jednakże doskonały finisz pozwolił jej zniwelować ponad 10m stratę do zawodniczki biegnącej na 3 miejscu i zdobyć na ostatnich metrach upragniony brązowy medal. Wynik 3:02,30 jest jej najlepszym rezultatem uzyskanym w hali.

Na koniec pozostawiam bieg na 600m juniorek młodszych. Już po biegach eliminacyjnych nie było wątpliwości, że Kasia jest nie do pokonania. Swoboda z jaką wygrała eliminacje znalazła potwierdzenie w biegu finałowym, który Kasia prowadziła od startu do mety powiększając na kolejnym okrążeniu przewagę nad rywalkami. Mistrzyni Polski w biegu na 600m juniorek młodszych Katarzyna Gawlak uzyskała wynik 1:35,79.

Szczegółowe wyniki i wywiady z mistrzami Polski, w tym z Kasią i Natalią na stronie http://www.pzla.pl i youtube.com/user/PZLAwideo.