pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 3980

Sukces uczniów z Pielgrzymowic

W poprzednim tygodniu zostały ogłoszone wyniki w międzynarodowym konkursie "Gesehen. Gefilmt. Gelernt", zorganizowanym przez międzynarodową grupę zrzeszającą nauczycieli języka niemieckiego DaF Lehrer Online.

Konkurs skierowany był do nauczycieli języka niemieckiego z całego świata. Polegał na nakręceniu filmiku edukacyjnego w jednej z trzech kategorii: słownictwo, gramatyka, piosenki. W konkursie wzięło udział 15 państw z całego świata i w sumie zgłoszono 43 filmy.

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach również wzięli w nim udział. Pani Marta Florkiewicz-Borkowska razem z uczennicami z klasy II b opracowała scenariusz i na jego podstawie razem z uczniami nakręciła filmik w kategorii Gramatyka "Wechselpräpositionen".

Ich filmik zdobył I miejsce w tej kategorii oraz nagrodę publiczności.
Jury, w skład którego wchodzili uczniowie, nauczyciele oraz specjaliści od multimediów brali pod uwagę takie elementy jak: praktyczne zastosowanie filmiku na lekcjach, język i wymowa, reżyseria oraz elementy aktorstwa, jakość techniczna, treść i wartość informacyjna.

Oprócz tego liczyła się oryginalność i innowacyjność,zaangażowanie uczniów, pomysłowość. Publiczne Gimnazjum nr 3 uzyskało w sumie 116 punktów.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach" podaj

Facebook