Telewizja pszczyna.tv

• 27 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2017

Zwycięstwa pszczyńskich kolarzy

W ubiegłą niedzielę nasi kolarze wzięli udział w trzech wyścigach. Opłacało się, wiele razy nasi kolarze stanęli na podium, niektórzy trzykrotnie na najwyższym.

Wyniki Rydułtowy

Rozpoczęli w Czechach w wyścigu pod górę na Jaworowy. Kolarze startowali ze startu wspólnego podzieleni na kilkanaście kategorii. W młodzieżowych kategoriach dobrze wypadli nasi kolarze. W młodzikach zwyciężył Mateusz Manowski, trzecie miejsce zajął Piotr Marcoń. W młodziczkach zwyciężyła Edyta Gołek, Kasia Migdoł była druga, Maciek Foltyn był drugi w śród juniorów młodszych, 9 miejsce zajął Kamil Białończyk. W juniorkach Asia Szklanny również zajęła drugie miejsce a w kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Szczurek.

Z Czech kolarze pojechali do Rydułtów na I edycję Ligi Kryteriów Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. Na początek jazda na czas na dystansie na 1,2 km. W młodzikach Adrian Sitko był 7, Michał Szklanny 8, Manowski 12, a Marcoń 14. Manowski tak słabo? Ponoć pomylił trasę na tej krótkiej trasie.W juniorach Maciek Foltyn znowu drugie miejsce, Kamil Białończyk 5. Pszczyńskie młodziczki najlepsze: Edyta Gołek 1, Kasia Migdoł 2, Natalia Rapior 5. Asia Szklanny też wygrała w swojej grupie.

W kryterium też zwycięstwa naszych: Manowski , Foltyn,Gołek i Szklanny na najwyższym podium. To Trzecie zwycięstwo Edytki w tym dniu. Brawo! Kompletne wyniki w pliku.