Telewizja pszczyna.tv

• 7 października 2013
  • wyświetleń: 2332

Zwyciężyły po zaciętym meczu

Siatkarki PLKS pokonały na wyjeździe zespół Sokoła 43 AZS AWF Katowice 3:2 (31:33, 24:26, 25:22, 25:14, 15:8). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Agnieszka Mitręga.

Składy zespołów:
Sokół 43: Komisarczyk, Baron, Tetfejter, Gasigło, Surgut, Kubik, Szajer-libero oraz Rudzka, Płatek, Kuliś, Kołodziej, Janota
Trener: Krzysztof Zabielny
PLKS: Sandra Osuchowska (4), Agnieszka Mitręga (16), Milena Stacchiotti (11), Katarzyna Boroń (2), Agnieszka Bodys (15), Agata Turbak (9), Marta Kędzia-libero oraz Joanna Pyrek (17), Agnieszka Oyibo, Angelika Wardęga, Marta Jędrysik (1)
Trener: Jarosław Bodys

Pszczynianki rozpoczęły spotkanie w składzie: Sandra Osuchowska, Agnieszka Mitręga, Milena Stacchiotti , Katarzyna Boroń , Agnieszka Bodys , Agata Turbak, libero - Marta Kędzia. Gra od początku pierwszego seta była bardzo wyrównana. Pod koniec seta oba zespoły na zmianę uzyskiwały przewagi punktowe. W końcówce siatkarki PLKS popełniły jednak dwa błędy, które zadecydowały o zwycięstwie gospodyń 33:31.

W drugim secie katowiczanki uzyskały przewagę punktową i do stanu 24:19 to one nadawały ton grze. Od tego momentu siatkarki Sokoła jakby uśpione zaczęły popełniać błędy. PLKS szybko doprowadził do remisu i mógł nawet wygrać seta. Niestety dwa ostatnie punkty pszczynianki straciły blokami autowymi. Po dwóch setach siatkarki Sokoła prowadziły 2:0.

W trzecim secie PLKS przystąpił do gry bardziej skoncentrowany. Coraz lepiej zaczęły funkcjonować wszystkie elementy siatkarskie. Wzmocniły zagrywkę, która sprawiała katowiczanką trudności w przyjęciu. Zaczęły popełniać błędy własne. Akademiczką nie udawało się przeciwstawić dobrej grze PLKS. Nasze siatkarki uzyskały przewagę punktową i zakończyły III seta do 22.

W czwartej odsłonie całkowitą inicjatywę na boisku przejęły siatkarki PLKS. Seriami zdobywały punkty. Gospodynie zaczęły popełniać błędy własne. Trener Sokoła Krzysztof Zabielny próbował zmianami zmienić obraz seta. Siatkarki PLKS do końca seta dominowały na parkiecie i rozgromiły akademiczki do 14.

Piątego seta pszczynianki znów dobrze rozpoczęły. Gra PLKS mogła się podobać. Kończyły ataki, zdobywały punkty z zagrywek. Ostatni set zakończył się zwycięstwem PLKS do 8 i cały mecz 3:2.

Sprawdziło się siatkarskie powiedzonko : kto nie wygrywa 3:0 prowadząc już 2:0, ten przegrywa 2:3.