pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 8 listopada 2013
  • 12 listopada 2013
  • wyświetleń: 10683

TIR-y rozjeżdżają Porębę

Droga z Pszczyny do Radostowic jest zamknięta, więc ciężarówki skracają sobie przejazd przez Porębę. Na ulicy Świerczewskiego osobówki jadące z przeciwka muszą wówczas usuwać się na pobocze.

Już wcześniej mieszkańcy sołectwa zgłaszali problem braku chodnika w tym miejscu, a także braku zakazu wjazdu samochodów ciężarowych. Niestety, choć argumentowali to obawami o zdrowie i życie swoich dzieci, które uczęszczają do położonej tu szkoły, to brakowało spodziewanej reakcji.

Jeden z naszych czytelników sfilmował sytuację, gdy dwie ciężarówki przejeżdżają ulicą Świerczewskiego.

Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 935 na odcinku z Pszczyny do Radostowic jest zamknięta ze względu na prowadzone tam prace. Remontowana jest droga, budowany jest również chodnik. Dodatkowo, na skrzyżowaniu ulicy Żorskiej i Wodzisławskiej w Pszczynie powstaje nowe rondo. Wszystkie prace mają zostać zakończone do końca listopada. Dopiero wtedy mieszkańcy Poręby najprawdopodobniej odetchną z ulgą.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook