pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 22 listopada 2013
  • 27 listopada 2013
  • wyświetleń: 11400

Niezwykły klip Kulejących Aniołów

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Pszczynie zrealizowało muzyczny projekt. W jego efekcie powstał teledysk do utworu "Kulejący Anioł". Nagrywanie materiału odbyło się pod koniec października.

Kulejący Anioł PSOUU, Kowalewski
Teledysk "Kulejący Anioł" kręcono między innymi przez Muzeum Zamkowym


- Nagrywanie teledysku do utworu było dla każdego z nas niezapomnianym przeżyciem! W tych dniach wszyscy wychowankowie oraz cały personel placówki zamienili się w aktorów, którzy ochoczo prezentowali codzienne życie Ośrodka - mówią inicjatorzy.

Zdjęcia na budowie Domu Kulejących Aniołów pokazały radość uczestników Świetlicy oraz rodziców z powstającego dzieła. Natomiast zespół muzyczny wraz z chórkami był nagrywany w urokliwej, jesiennej scenerii Parku Pszczyńskiego.

- Mamy nadzieję, że owoc naszej pracy przypadnie słuchaczom do gustu i przyczyni się do lepszego poznania pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz lepszego zrozumienia ich potrzeb i możliwości. Zarówno utwór jak i teledysk będzie można znaleźć na płycie CD, która będzie dostępna w grudniu w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Pszczynie - wyjaśniają i dodają, że płyta powstała celem wsparcia budowy "Domu Kulejących Aniołów" w Piasku, realizowanej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie.

"Kulejący Anioł" to kompozycja, której autorem muzyki oraz tekstu jest Mirosław "Koval" Kowalewski, na co dzień muzyk znanego zespołu szantowego "Zejman & Garkumpel". W nagraniu utworu wzięli udział: Mirosław "Koval" Kowalewski - śpiew, gitara, ukulele sopranowe; Zbigniew Murawski - nyckelharpa, ukulele barytonowe; Stanisława Kornecka-Kubska - skrzypce, śpiew; Szymon Szczepańczyk - mandolina, irish bouzouki, psalterium altowe, śpiew; Grzegorz Wanot - gitara basowa oraz chórek składający się z wychowanków Dziennego Ośrodka i Świetlicy: Łukasz Pękała, Paweł Waleczek, Paulina Szczypka oraz Tomasz Buczek. Realizacja nagrania, miks i mastering - Dariusz Sojka.

Realizacją teledysku zajął się zdobywca nagrody Yach Film z 2010 roku - Tomasz Bulenda z firmy Garage-Made-Video. Zdjęcia wykonał Adam Nocoń, zaś kierownikiem planu był Krzysztof Bąk.

- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego niezwykłego projektu, a w szczególności panu Mirosławowi Kowalewskiemu za dar serca w postaci podarowanego nam utworu - dziękuje PSOUU.

new, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook