pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 30 listopada 2013
  • 5 grudnia 2013
  • wyświetleń: 13801

Wniosek o wywłaszczenie Palais

Do starosty pszczyńskiego wpłynęło pismo od Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który wnioskuje o wszczęcie wywłaszczenia zabytkowego gmachu Generalnej Dyrekcji Dóbr Książęcych.

- Mając na uwadze dotychczasowe postępowania właściciela zabytku polegające na wykonywaniu samowolnych i nieprawidłowych z punktu widzenia konserwatorskiego prac przy zabytku, ignorowanie zaleceń pokontrolnych i decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora, nie stawianie się na wizje i kontrole, prowadzone postępowanie egzekucyjne i kierowanie spraw przeciwko obecnemu właścicielowi do organów ścigania, a przede wszystkim na fakt stałego pogarszania się stanu zabytku istnieje zagrożenie uszkodzenie ww. zabytku, a usunięcie tego zagrożenia nie jest możliwe, dopóki obiekt znajduje się w rękach obecnego właściciela - czytamy uzasadnienie wniosku konserwatora zabytków.

Więcej w materiale wideo.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Palais

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Palais" podaj

Facebook