pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 4 grudnia 2013
  • 6 grudnia 2013
  • wyświetleń: 25118

Premier na Barbórce w Suszcu

Tegoroczna Barbórka w Suszcu przebiega wyjątkowo uroczyście. W lokalne obchody święta wszystkich górników włączył się bowiem premier Donald Tusk oraz wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska, którzy w imieniu rządu złożyli górnikom życzenia z okazji ich święta.

Zapraszamy na relacje wideo z tego wydarzenia:

Uroczystości rozpoczęła o godzinie 9.00 msza święta w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

tusk, bieńkowska, krupiński, barbórka
Premier Donald Tusk rozpoczął barbórkowe obchody od uczestnictwa w mszy świętej · fot. pless.pl


O godzinie 11.00 w auli Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której premier wręczył górnikom odznaczenia. Nie obyło się bez wystąpień.

- To jest wasz dzień i tego dnia wszyscy jesteśmy z wami i z waszymi rodzinami. Dzisiaj wyraźniej widzimy jak ważne dla Polski jest to, co robicie na co dzień - mówił szef rządu.

Następnie delegacja rządowa wraz z górnikami przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, gdzie punktualnie o godzinie 13.00 wszyscy zasiedli do obiadu. Podano rosół, roladę z kluskami i modrą kapustę. Deser był równie tradycyjny, bowiem zaserwowano śląski kołocz.

tysk, bieńkowska, krupiński, barbórka
Prezes Rady Ministrów biesiadował razem z górnikami w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu · fot. pless.pl

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook