pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 8 grudnia 2013
  • 9 grudnia 2013
  • wyświetleń: 8733

Skansen po rozbudowie

Finał rozbudowy skansenu coraz bliżej. Główne inwestycje związane z budową karczmy, budynku usługowego i altany, a także przeniesienia młyna z Bojszów zostały sfinalizowane. Teraz trwają prace i ogłaszane są przetargi związane z doposażeniem obiektów. Ich termin upłynie pod koniec stycznia.

-Przewidywany jest zakup sprzętu i mebli do wyposażenia karczmy i zaplecza kuchennego, mebli do sklepu z pamiątkami, mebli do altany. Do rozstrzygnięcia pozostają jeszcze kwestie dotyczące zakupu sprzętu komputerowego oraz sprzętu do utrzymania obiektów- informuje Jacek Patyk, prezes zarządu Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej .

Zgodnie z założeniem, jeden z nowych budynków przeznaczony będzie na cele gastronomiczne. Końcem grudnia rozpisany zostanie przetarg na dzierżawcę tej powierzchni. -Udostępnienie nowo powstałych obiektów na terenie skansenu przewidujemy w okolicach marca lub kwietnia, czyli wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego- kontynuuje prezes ARiPZP.

Ceny biletów nadal są analizowane przez spółkę. Prawdopodobnie, w związku z większą ofertą, a także wyższymi kosztami, związanymi z administracją bieżącą obiektu poniesionymi przez spółkę, nastąpi korekta cen biletów. Przewidywane jest także utworzenie biletów wspólnych, które obejmą wejście zarówno na teren skansenu, jak i do Pokazowej Zagrody Żubrów.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook