pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 4 maja 2014
  • 13 maja 2014
  • wyświetleń: 4203

Najładniejsze teksty o świecie w 13

Dwudzieste szóste już spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" pełne było treści związanych z pięknem świata.

"Kocham świat" - tak zatytułowane zostało spotkanie, na którym gości mogli delektować się mądrością utworów poświęconych otaczającej rzeczywistości. Cywilizacja, kraj, strona, natura, glob, grupa, kosmos, kraina, ludzkość, obecna chwila, otoczenie, przestrzeń, zasięg - to tylko niektóre z synonimów rzeczownika "świat".

Tematyka wybranych wierszy i piosenek było więc różnorodna, ale bardzo optymistycznie nastrajająca odbiorców. W programie pojawiły się wiersze znanych i uznanych poetów polskich (Adama Asnyka, Wacława Potockiego, Haliny Poświatowskiej, Marka Grechuty, Kazimiery Iłłakowiczówny, Jana Kochanowskiego, Leopolda Staffa, Jonasza Kofty, Hieronima Morsztyna, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Juliana Tuwima, Kazimierza Wierzyńskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w interpretacji Doroty Pławeckiej, Krzysztofa Dobosiewicza, Łukasza Bieleckiego i Renaty Zborowskiej.

Najładniejsze teksty o świecie w 13 - 09.05.2014 · fot. Renata Zborowska


Uzupełnieniem treści utworów poetyckich były urocze piosenki o pięknie tego świata. Usłyszeliśmy: "Kocham cały świat" (Julia Biela), "Dłonie" (Karolina i Martyna Olszowiec), "Cały ten świat" (Dorota Bieniek z akompaniamentem Radosława Miki), "Eldorado (Patrycja Sołtys), "Chodź, pomaluj mój świat (Sylwia Staroń i Justyna Ficek, przygotowane przez Magdę Drobiec), "Zamigotał świat" (Magda Kawka), "Cały świat" (Paulina Mika z akompaniamentem Daniela Kolarza), "Jaki piękny świat" (Renata Zborowska z akompaniamentem Łukasza Bieleckiego. Na zakończenie pojawiła się piosenka tytułowa ("Kocham świat") znana bardziej pod tytułem "Romantycznie".

A na pożegnanie goście otrzymali, jak zwykle, kilka mądrych myśli znanych filozofów oraz zostali poproszeni o wspólne zaśpiewanie popularnej w latach sześćdziesiątych piosenki "To był świat w zupełnie starym stylu". Wszyscy bawili się świetnie i wychodzili z "13" z uśmiechem na ustach.

To spotkanie należy z pewnością zaliczyć do udanych. Teksty starannie dobrane, pięknie powiedziane i wyśpiewane chyba spełniły oczekiwania.

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem".

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten wieczór spędzić w towarzystwie pięknych tekstów poetyckich, tych recytowanych i śpiewanych. Żałujemy, że niektórym stałym gościom różne sprawy nie pozwoliły na obecność na tym spotkaniu.

Oczywiście gorąco już dzisiaj zapraszamy na ostatni w tym sezonie wieczór poetycko - muzyczny na 13 czerwca. Będziemy prezentować teksty o rozstaniach, spotkaniach, powrotach pod wspólnym tytułem "Przecież spotkamy się znów". Zapraszamy!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook