• 20 maja 2014
  • wyświetleń: 2225

Wyścig "Szlakami Jury" już za nami

Wyścig "Szlakami Jury" odbył się 16-18.05.2014 i obejmował III etapy .
I etap to jazda indywidualna na czas , II etap to kryterium , natomiast III etap to start wspólny. Dnia 18.05.2014 pozostali kolarze ścigali się w Czeskim Krnovie.

Na pierwszym etapie pogoda nie sprzyjała , padał deszcz , bardzo niska temperatura tylko 6 stopni powyżej zera . Jazda indywidualna na czas odbyła się na krótkiej ale bardzo ciężkiej trasie która łącznie liczyła 8,5 km . Kacper Piechaczek zajął 16 miejsce , Mateusz Manowski 25 miejsce , Kamil Białończyk 28 miejsce a Ryszard Mendygrał 39 miejsce .

Drugi etap odbył się w Szczekocinach , wyścig rozgrywał się na krótkiej trzy kilometrowej rundzie . W kategorii żak Małgosia Manowska zajęła 2 miejsce . W kategorii Młodziczki Edyta Gołek zdecydowanie wygrała nad drugą zawodniczką , juniorka młodsza Kasia Migdoł zajęła 6 miejsce ,a w młodzikach Michał Wenglorz w pierwszej dziesiątce natomiast Piotr Marcoń w pierwszej piętnastce.
W juniorach młodszych było bardzo dużo ataków , w których było widać naszych zawodników.Kraksę zaliczył Kacper Piechaczek na śliskim zakręcie , ale mógł dalej kontynuować dalsze ściganie.

27.Ryszard Mendygrał DSR AUTHOR LK UKS PSZCZYNA

Ostatni III etap odbył się w Irządzach.Runda liczyła 8.5 kilometrów.
Juniorzy młodsi mieli do pokonania 8 rund w sumie 68 km.Od startu było bardzo dużo ataków które się nie powiodły , po czwartej rundzie Mateusz Manowski zerwał łańcuch i niestety zmusiło go to do wycofania się z wyścigu . Na tej samej rundzie odjechała dwójka kolarzy z Mostostalu tą okazję przegapił Kacper Piechaczek który znalazł się za ucieczką ale 2 km przed metą ta grupka została "skasowana".