pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 13 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2335

Dzień Małej Ojczyzny w Wiśle Małej

W maju w Szkole Podstawowej nr 13 Wiśle Małej odbył się Dzień Małej Ojczyzny. Wydarzenie związane było z powstaniami śląskimi. Uczniowie klasy VI mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach graficznych pt. Monotypia i symbole Powstań Śląskich.

Podczas wydarzenia uczestnicy Koła Młodego Plastyka zaprezentowali swoje dokonania. Przez blisko 2 miesiące zgłębiali oni bowiem temat Zarzecza - największej wioski w powiecie cieszyńskim, która leżała niegdyś w miejscu, w którym znajduje się obecnie jezioro goczałkowickie. Młodzi Plastycy wzięli udział w projekcie pt. Tajemnica Jeziora Goczałkowickiego.

Dzień Małej Ojczyzny w Wiśle Małej - 05.2016 · fot. POPP


Podczas dwumiesięcznej pracy dzieci obejrzały film Agnieszki Fudali pt."Zatopione w pamięci" i zapoznały się z walizką pełną wspomnień oraz stworzyły graficzną bajkę o Zarzeczu. Zainspirowane starymi listami, albumami, opowieściami dziadków oraz zdjęciami - stworzyły własną bajkę o miejscu, które już nie istnieje.

Poznane techniki graficzne stały się inspiracją do stworzenia bajek, które zostały rozdane dzieciom w formie elektronicznej podczas uroczystej publikacji książki napisanej przez dzieci, a wydanej przez LGD Ziemia Pszczyńska pt. "Chodź opowiem ci bajeczkę".

Poniżej prezentacja autorstwa Joanny Main - nauczyciela języka polskiego i plastyki z SP 13 w Wiśle Małej, która przedstawia w skrócie kilka informacji o Zarzeczu.


prezi.com/ivpfumcawpdd/zarzecze/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Anna Haka-Otręba

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Facebook