pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 3680

Galeria "13" pełna poezji

W piątek, 12 września miłośnicy pięknej polskiej poezji w wydaniu mówionym i śpiewanym spotkali się po wakacyjnej przerwie, aby po raz dwudziesty ósmy delektować się wierszami i piosenkami w wykonaniu zespołu pod kierunkiem pani Renaty Zborowskiej. Przygotowała ona program pod tytułem "Witajcie znowu".

Różnorodność prezentowanych tekstów wzbudziła szczere zainteresowanie licznie przybyłych gości. Mało znane wiersze najbardziej znanych polskich poetów (Asnyk, Mickiewicz, Baczyński, Borowski, Leśmian, Stachura, Iłłakowiczówna i inni) recytowali: Dorota Pławecka, Marcin Piech, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Utwory traktowały o spotkaniach, powrotach, tęsknocie, powitaniach.

Starannie dobrane piosenki dopełniły całości. Śpiewali: Agatka Szwedka ("Róża i jeż"), Magda Dudek ("Odcienie"), Magda Kawka ("Witaj w moim świecie"), Natalia Rudakiewicz ("Witaj mi"), Artur Wala ("Nieznajomy"), Dorota Bieniek z akompaniamentem Radosława Miki ("Wróciłam"), Paulina Mika z akompaniamentem Wojtka Niedźwiedzia ("Wracam do domu"), Renata Zborowska ("Spotkanie"). Pojawiły się też duety: Artur Wala i Grzegorz Wuwer ("Znów jesteś ze mną") oraz Renata Zborowska i Grzegorz Wuwer ("Blues o powrocie" i "Wszystkim, którzy o nas pamiętali").

13 pełna poezji - 12.09.2014 · fot. Cezary Filipiuk


Wydaje się, że kolejne spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" należy uznać za udane. Goście chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i serdecznie dziękowali wykonawcom za miły wieczór.

Na zakończenie spotkania Mirosław Kozik (Cinematographer Production) i Renata Zborowska przybliżyli zebranym plany artystyczne na najbliższą przyszłość i zaprosili do obejrzenia wystawy fotografii "Pszczyna w szczegółach"(zdjęcia Barbary Czerkowski), która jeszcze przez kilka dni będzie dostępna w Galerii "13".

Najbliższe przedsięwzięcia: "Zapraszamy do śpiewania" - 17 września i "W poetyckim świecie Romy Jegor" - 26 września. Mamy nadzieję na liczny udział miłośników poezji i piosenki.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook