pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 17 października 2014
  • wyświetleń: 5092

15 lat Gimnazjum w Goczałkowicach

Już 15 lat istnieje Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju. Z tej okazji uczniowie i pracownicy świętowali, angażując się w rozmaite akcje, a hasłem obchodów były słowa Prezydenta Bronisława Komorowskiego "Wolność i dzisiaj wymaga solidarności pomiędzy nami".

Cały ubiegły tydzień uczniowie spędzili realizując zadania o tematyce patriotycznej, związanej z wolnością i solidarnością. Podczas lekcji nauczyciele akcentowali wartości związane z 25 latami wolności w Polsce. Tworzono prace plastyczne na ten temat oraz przygotowywano się do obchodów "Święta Drzewa", które towarzyszy jubileuszowi szkoły.

Zwieńczeniem całego tygodnia działań było wyjście przedstawicieli młodzieży wraz z dyrekcją do Parku Zdrojowego, gdzie posadzono buk płaczący. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali się bardzo okazale. Ubrani bowiem byli we własnoręcznie skomponowane stroje przedstawiające piękno jesieni.

W tym dniu nie zabrakło akcentu sportowego. W Borze odbyła się XVII edycja biegu św. Huberta - wyścigu organizowanego przez koła łowieckie powiatu pszczyńskiego. Ponad 200 młodych osób, a wśród nich liczna drużyna gimnazjalistów, z radością rywalizowało, biegnąc ponad 1000 metrów pod słonecznym niebem.

Zwieńczeniem obchodów rocznicowych, a zarazem Święta Drzewa, było posadzenie pamiątkowej jarzębiny na placu szkolnym.

Jubileusz Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju - 10.2014 · fot. Wiktoria Hanke

Wojciech Wanot

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Facebook