pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 25 października 2014
  • 5 listopada 2014
  • wyświetleń: 6338

II Pszczyńska Jesień Poetycka

Z inicjatywy grupy poetów skupionych wokół Poczty Poetyckiej Maciej Szczawińskiego zorganizowano drugie spotkanie, na którym rodzimi twórcy prezentowali swoje wiersze. Ponieważ zaplanowano, że spotkania te odbywać się będą cyklicznie, nadano im taką właśnie nazwę - Pszczyńska Jesień Poetycka.

Udział spotkaniu, które odbyło się 31 października, potwierdziło ponad trzydziestu poetów, którzy od wielu lat raz w miesiącu spotykają się w Pszczyńskim Centrum Kultury, aby rozmawiać o swojej twórczości, prezentować swoje utwory, zdobywać wiedzę o tym, jak pisać wiersze.

Jesienią ubiegłego roku odbyła się uroczysta promocja tomiku wierszy Pszczyńskiej Grupy Poetyckiej "Wczoraj. Dziś. Jutro". Zgromadziła tak liczne grono poetów i miłośników poezji, że zapada decyzja o kontynuowaniu takiej formy popularyzacji dzieł pszczyńskich twórców. Pomysłodawcami byli: pan Wacław Kostrzewa i pan Maciej Szczawiński. Pomocą w realizacji zamierzenia służyła Renata Zborowska.

II Pszczyńska Jesień Poetycka - 31.10.2014 · fot. Dominika Pałyz


Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i naprawdę poetyckiej atmosferze. Gości prezentowali po dwa wybrane przez siebie wiersze, redaktor Szczawiński krótko charakteryzował każdego poetę, a Wacław Kostrzewa sprawnie realizował scenariusz. Oprawę muzyczną zapewnili: Renata Zborowska i Jakub Pieczka. Zgromadzeni w "13" wysłuchali swoistego rodzaju koncertu poetyckiego z pełną gamą tematów i stylów pisania.

Na zakończenie Renata Zborowska zaprosiła na spotkania z "Poezją i muzyką pod 13" oraz "W kręgu pszczyńskich poetów".

pszczyńscy poeci

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook