pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 16 listopada 2014
  • 23 listopada 2014
  • wyświetleń: 4426

XI Festiwal Muzyki Kameralnej

Za nami:

W piątkowy wieczór (21 listopada) rozpoczął się XI Festiwal Muzyki Kameralnej Musica da Chiesa. Pierwszy koncert festiwalu, jak prawie co roku, miał miejsce w kościele ewangelickim w Pszczynie.

Festiwal otworzył koncertem "Wielka tajemnica poezją i muzyką pisana" chór kameralny Ad Libitum z Pszowa. Chór działa od 1999 r., tworzą go w większości śpiewacy Reprezentacyjnego Chóru Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia" w Cieszynie. Chór podejmuje często różnorodne, ciekawe wyzwania muzyczne, jak opracowanie na chór muzyki rozrywkowej, udział w przedstawieniach operowych, oprawa nabożeństw i liturgii w rycie grekokatolickim, gregoriańskim, etc.

MUSICA DA CHIESA - Chór kameralny AD LIBITUM z Pszowa - 21.11.2014 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Dyrygentem, kierownikiem artystycznym i organizacyjnym chóru jest dr hab. Izabella Zielecka-Panek. W trakcie koncertu publiczność poza wysłuchaniem utworów muzycznych, mogła usłyszeć recytacje Władysławy Bańczyk, w tym m. in. fragmenty utworów Romana Brandstaettera, Karola Wojtyły.

Kolejny koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej Musica da Chiesa odbędzie się już w sobotę 22 listopada o 19.00 w kościele Wszystkich Św., gdzie z koncertem "Muzyka Polskich Świątyń" wystąpi Męski Kwartet Wokalny Triplum.

Ostatni z cyklu koncertów, zaplanowano na niedzielę (23 listopada) o 16.00. Będzie to recital organowy "Improwizacje na tematy pieśni kościelnych" w wykonaniu organisty Tomasza Orlow.

Organizator Festiwalu Muzyki Kameralnej Musica da Chiesa, czyli Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne "Con Fuoco" serdecznie zaprasza na kolejne koncerty festiwalu.

festiwal muzyki kameralnej

Andrzej Grynpeter

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook