pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 24 listopada 2014
  • 27 listopada 2014
  • wyświetleń: 7773

Wideo: Freerun w Pszczynie

Dawid "Ray" Friebe od kilku lat zajmuje się freerunningiem i nagrywa swoje osiągnięcia. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu o tematyce sportowo-artystycznej, prezentującego umiejętności pszczynianina.

Freerunning jest to sztuka pokonywania przeszkód i wykorzystania ich w celu efektownego poruszania się. W odróżnieniu od Parkour, gdzie główną ideą jest pokonywanie przeszkód w sposób jak najszybszy i w jak najkrótszej linii z punktu A do punktu B bez wykorzystywania zbędnych technik, Freerunning pozwala na wykorzystanie każdego ruchu (np. salta, obrotu itp), który mógłby w jakiś sposób urozmaicić bieg, łącząc go w jedną, ładnie wyglądającą całość.

Film ten zrobiłem całkowicie sam - tzn. nikt mi nie pomagał, nikt nie trzymał kamery, nikt jej nie ustawiał, wszystko robiłem samodzielnie począwszy od ustawienia aparatu aż do skakania/aktorstwa - informuje Dawid. - Większość materiałów nagrałem spontanicznie. Były to przede wszystkim ujęcia z treningów i timelapsy, które robiłem wg uznania i bez konwencji. Jedyną ideą, której się trzymałem, było zachowanie naturalności ujęć. Dopiero gdy znalazłem utwór, postanowiłem z tych rzeczy zmontować coś nieco bardziej ze smaczkiem, stąd też krótkie intro, które sugeruje, że po tak długiej "ciszy", czas się wreszcie obudzić i znowu wydać coś twórczego i przyjemnego.

Dla mnie ten film jest tylko przypomnieniem dla innych, że wciąż działam i się rozwijam i że chciałbym wiązać z Freerunningiem swoją niedaleką przyszłość - dodaje.

Więcej informacji o Dawidzie można znaleźć na kanale Youtube - www.youtube.com/DawidFriebe i Facebooku - www.facebook.com/DawidFriebe

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook