pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 27 listopada 2014
  • 28 listopada 2014
  • wyświetleń: 19001

Wideo z I sesji Rady Miejskiej

W czwartek odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Pszczynie kadencji 2014-2018. Burmistrz oraz nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

Wideo z I sesji Rady Miejskiej kadencji 2014-2018, a także wywiad z burmistrzem Dariuszem Skrobolem i najmłodszym radnym - Kamilem Widłokiem:

Obrady otworzył Henryk Kopiec, jako najstarszy wiekiem radny. Chwilę później radni wysłuchali hejnału gminy Pszczyna i odebrali zaświadczenia o wyborze. Następnie wszyscy złożyli ślubowanie, tym samym potwierdzając swój początek pracy w samorządzie w kadencji 2014-2018.

I sesja Rady Miejskiej 2014-2018 - 27.11.2014 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pierwszym głosowaniem był wybór przewodniczącego Rady Miejskiej w Pszczynie. Jednogłośnie wybrany nim został Leszek Szczotka, mieszkaniec Ćwiklic. Kandydaturę wysunęła wcześniej Krystyna Fuławka, która motywowała wybór tym, iż przewodniczący już w ostatnich latach dał się poznać jako dobry człowiek i samorządowiec.

Wiceprzewodniczącym, również przy pełnej zgodzie radnych, został Maciej Stieber, który w radzie zasiada trzecią kadencję.

Maciej Stieber, Leszek Szczotka
Wiceprzewodniczący rady Maciej Stieber oraz Leszek Szczotka - przewodniczący rady · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Na pierwszej sesji rady ślubowanie złożył także burmistrz Dariusz Skrobol, który wygrał listopadowe wybory samorządowe w I turze. W swoim przemówieniu mówił o zgodzie i współpracy, także na linii gmina - powiat. Wtórował temu obecny na sali starosta Paweł Sadza. Były także okazje do wzajemnych gratulacji po wyborach.

Dariusz Skrobol, Paweł Sadza
Dariusz Skrobol i Paweł Sadza podczas I sesji Rady Miejskiej w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W tamtym budynku (w Starostwie Powiatowym - przyp.red) mieliście i macie przyjaciół. Zapraszamy do współpracy z nami - powiedział starosta.

- Dzisiaj w obu radach mamy wspaniałych ludzi oraz zgodę. Chciałbym, aby ta zgoda była domeną tej kadencji. Cieszę się, że społeczeństwo zdecydowało tak, że pełnię dziś funkcję burmistrza, a pan funkcję starosty. Ze swojej strony deklaruję pełną współpracę - odpowiedział burmistrz. - W tym budynku również zawsze pan miał i ma pan przyjaciół - dodał.

Rada Miejska, radni, burmistrz
Radni miejscy kadencji 2014-2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook