pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 28 listopada 2014
  • 30 listopada 2014
  • wyświetleń: 12263

Będzie drugi zastępca burmistrza!

Grzegorz Wanot z Platformy Obywatelskiej będzie drugim zastępcą Dariusza Skrobola. W piątek burmistrz potwierdził, że przewodniczący powiatowych struktur PO będzie w Urzędzie Miejskim odpowiedzialny za działalność związaną z infrastrukturą, inwestycjami i drogami.

Już po pierwszej sesji burmistrz Dariusz Skrobol w rozmowie z naszym portalem przyznał, że zamierza powołać drugiego burmistrza. Nie chciał jednak zdradzić jego nazwiska, choć w kuluarowych rozmowach w urzędzie już od kilku dni często powtarzała się osoba Grzegorza Wanota.

W piątek burmistrz Dariusz Skrobol potwierdził, że na tym stanowisku będzie urzędował właśnie Grzegorz Wanot. Urząd obejmie najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia.

Barbara Sopot-Zembok, Grzegorz Wanot, Skrobol
Grzegorz Wanot na zdjęciu za burmistrzem Dariuszem Skrobolem, wkrótce zostanie jego zastępcą. · fot. pless.pl


Grzegorz Wanot ma 41 lat i od urodzenia mieszka w Piasku. Z wykształcenia jest ekonomistą. Skończył też studia podyplomowe w zakresie prawa handlowego i gospodarczego. W samorządzie pracuje od 16 lat. Najpierw jako członek Rady Sołeckiej w Piasku, później radny Rady Miejskiej w Pszczynie, gdzie m.in. przewodniczył Komisji Rewizyjnej.

Grzegorz Wanot
Grzegorz Wanot · fot. www.po-pszczyna.org


Przez ostatnie osiem lat służył mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Przez pierwsze cztery lata był m.in. przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, przez następne trzy przewodniczącym Komisji Finansów, a w ubiegłym roku został zastępcą przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego. Od lat jest też członkiem Platformy Obywatelskiej RP, a od roku pełni funkcję przewodniczącego jej struktur powiatowych.

W listopadowych wyborach Grzegorz Wanot ubiegał się o mandat radnego. W Piasku o 6 głosów przegrał z Barbarą Psik.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook