pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 5 lutego 2015
  • 16 lutego 2015
  • wyświetleń: 4705

Najładniejsze teksty o miłości w 13

W piątek 13 lutego w przeddzień Walentynek miłośnicy pięknego polskiego słowa poetyckiego mieli okazję posłuchać starannie wybranych tekstów o miłości. "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury jest miejscem, gdzie można raz w miesiącu spędzić godzinę wypełnioną cudowną poezją prezentowaną przez recytatorów i wokalistów. Zawsze czekamy na naszych gości z kawą, herbatą i słodyczami, a w ten piątek jeszcze dodatkowo były pączki (dla uczczenia ostatków).

Tym razem na 33 spotkaniu z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" mieliśmy przedsmak święta zakochanych. W programie wieczoru pojawiły się bowiem teksty mówiące o tym, co w walentynkach jest najważniejsze - o potrzebie bliskości z drugim człowiekiem.

"Możesz być sam, lecz nie wolno ci być samotnym.
Samotność nie może być śmiertelną raną w twoim sercu.
Tylko ty możesz coś zmienić.
Musisz swoją miłością
budować pomosty ku innym"


Najładniejsze teksty o miłości w 13 - 13.02.2015 · fot. Mateusz Szwedka


Wiersze Adama Asnyka, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej recytowali: Elżbieta Jasińska, Dorota Pławecka, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Ponadto usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu Agatki Szwedki, Partycji Sołtys, Doroty Bieniek z akompaniamentem Radosława Miki, Magdy Kawki, Grzegorza Szwedki, Grzegorza Wuwera z towarzyszeniem syna Tomka (na gitarze) oraz Renaty Zborowskiej.
Wybór tekstów na piątkowy wieczór przypadł do gustu wszystkim gościom. Chcieliśmy podziękować za obecność na tym wyjątkowym w swojej wymowie spotkaniu oraz za odpowiedź na apel o zbieranie zakrętek dla chorego członka rodziny jednego z wokalistów.

Niech ta krótka migawka oraz kilka zdjęć przybliży tym, którzy nie dotarli na spotkanie, atmosferę wieczoru, a naszym wiernym gościom przypomni nastrój tych chwil.

Mamy nadzieję, że wybrane i zaprezentowane teksty dały Państwu pretekst do zastanowienia się nad tym, jak bardzo ważna jest przyjaźń i miłość w życiu każdego człowieka. I oczywiście nad tym, jak pięknie o tych uczuciach mówią nasi znakomici polscy poeci.

"Nie ma drugiego człowieka takiego jak ty. Jesteś jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy, całkowicie oryginalny i niepowtarzalny. Nie wierzysz w to, ale naprawdę nie ma żadnego drugiego takiego jak ty. I żaden człowiek, którego kochasz, nie będzie już zwyczajnym człowiekiem. Jakaś osobliwa siła przyciągania promieniuje z niego. I ty zmieniasz się pod jego wpływem. Jemu możesz nawet powiedzieć: "Dla mnie nie musisz być nieomylny, bez błędów ni doskonały, bo: Ja przecież Ciebie lubię!"

Na następne spotkanie zapraszamy już 6 marca. Postaramy się pokazać na nim, że "Kobieta zmienną jest".

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook