• 8 listopada 2015
  • wyświetleń: 7623

Samochodowe Mistrzostwa Tychów

Za nami:

Siedem rund przewidziano w tegorocznych Samochodowych Mistrzostw Tychów. Jedna z nich - 13 września - będzie rozgrywana na terenie powiatu pszczyńskiego. Patronem imprezy jest portal pless.pl.

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, na 80 miejsc organizatorzy otrzymali prawie 100 zgłoszeń.

Zwycięzcą w pierwszej klasie do 1400ccm został Kociołek Michał oraz Jarosław Góra, którzy wyprzedzili o 9 setnych sekundy załogę Krystian Pawlik i Łukasz Salwirak. W klasie drugiej do 1600ccm pierwsze miejsce zajęła ekipa Rybka Grzesik jadąca Saxo. Na drugim miejscu 1 rundę SMT 2015 ukończyła ekipa Dominik Beczała oraz Bartosz Loskot jadąca samochodem Honda Civic.

Pierwsze miejsce w klasie trzeciej do 2000ccm przypadło załodze Grzebinoga z Gamżą, który startowali samochodem Honda Civic. Z kolei w klasie czwartej powyżej 2000ccm pierwsze miejsce zajęli Tokarz z Flagą, którzy wystartowali Mitsubishi Lancer Evo. W kategorii samochodów z napędem na tylnią oś najszybszą załogą była ekipa jadąca BMW 318Ti Kapusta oraz Marczak.

W klasie Gość pierwsze miejsce zdobyli, Krzysztof Borowiecki i Mateusz Martynek, jadący samochodem Honda Civic. Rozegrana została również klasa Cento, w której najszybsi byli Mariusz Grudka oraz Marcin Gut.

Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej wprowadził w tym roku kilka nowości mających na celu zwiększenie atrakcyjności zawodów dla uczestników i kibiców. Zmienił się między innymi system punktacji - im większa frekwencja w klasie na poszczególnych zawodach, tym więcej punktów do zdobycia. Zastosowane również zostanie odliczenie najgorszego wyniku jednej z rund, a imprezy będące jednocześnie Konkursową Jazdą Samochodem będą liczone podwójnie. Powstało nowe logo cyklu, a wychodząc naprzeciw uczestnikom organizator utworzył nową klasę Cento dla Fiatów Cinqucento i Seicento z fabrycznymi silnikami o pojemności skokowej do 1242 cm3.