pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 8 maja 2015
  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 3731

Wiosna w Galerii "13"

Piątkowe spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" upłynęło pod znakiem wiosny. Wiosna była wierszach, była w piosenkach, pojawiła się też na stolikach, bo tym razem zamiast drobnych przekąsek goście otrzymali przepyszne ciasto o wiosennych smakach i kolorach. A to dzięki niespodziewanemu sponsorowi - pszczyńskiemu Oddziałowi Banku BGŻ BNP Paribas SA z siedzibą na Placu Targowym 15.

Przesympatyczne panie nie tylko częstowały gości znakomitą kawą, pachnącymi herbatami i wspomnianym ciastem, ale także przygotowały kilka prezentów- niespodzianek, które rozlosowały wśród obecnych. Co prawda frekwencja była tym razem zdecydowanie mniejsza niż na spotkaniu w ubiegłym miesiącu, ale kameralna atmosfera na sali zrekompensowała to. Prawdopodobnie przyczyną skromniejszej widowni było przesunięcie godziny rozpoczęcia wieczoru na 19.00 i błędna informacja w prasie. Na szczęście stali goście dopisali i wspólnie delektowali się świetnymi tekstami o wiośnie.

W programie wieczoru pojawiły się wiersze kilkunastu wybitnych polskich poetów w znakomitej interpretacji recytatorów. Z wielkim wyczuciem i zaangażowaniem wybrane utwory recytowali: Dorota Pławecka, Marcin Piech, Antoni Machnik, Piotr Kolonko, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Oprawę muzyczną stanowiły przepiękne piosenki z wiosną w tle. Przed gośćmi wystąpił chór UTW pod kierunkiem pani Jadwigi Masny, który wykonał kanon"Wiosna już" oraz znany przebój Skaldów "Wiosna". Pozostałe piosenki zaśpiewali: Agatka Szwedka, Paulina Chodura, Grzegorz Szwedka, Grzegorz Wuwer i Renata Zborowska.

Wiosna w Galerii "13" - 15.05.2015 · fot. Dominika Pałyz


Goście stwierdzili, że było jak zawsze miło i sympatycznie, piękne teksty, świetne wykonania. Powtarzamy tutaj tylko wypowiedzi osób, które były obecne na spotkaniu. Mamy nadzieję, że ta opinia jest szczera i powszechna, bo wkładamy w przygotowanie każdego wieczoru sporo pracy i chcemy, aby nasz program się podobał. Starannie dobieramy utwory, bo szukamy tekstów optymistycznych, pięknych i mądrych.

Na zakończenie goście otrzymali na drogę, jak zwykle, złotą myśl. Tym razem aforyzm Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:
"Sztuka jest wieczną wiosną.
Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją".

Już dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie, które poświęcone będzie tematyce zbliżającego się wielkimi krokami lata. Postaramy się przygotować ciekawy i radosny program poetycko- muzyczny oraz niespodzianki dla gości. Czekamy w piątek 12 czerwca o godzinie 18.00.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook