pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 10 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2798

Wyśpiewała nagrody w konkursach

Agatka Szwedka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie i uczestniczka wieczorów z cyklu "Poezja i muzyka pod 13", wzięła udział w konkursach wokalnych i odniosła sukcesy.

Agatka przygotowała się do dwóch konkursów: Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA 2015 w Sosnowcu i XXXII Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego w Rybniku Chwałowicach. Oba konkursy przebiegały w dwóch etapach i w obu po I etapie, w którym uczestniczyło po ponad 150 dzieci w każdym konkursie, profesjonalne jury wyłoniło kilkunastu finalistów, wśród których znalazła się też Agatka.

Sukcesy Agatki Szwedki w konkursach wokalnych


Finał INTERMUZY odbył się 23 maja. Jury pod przewodnictwem Jacka Cygana przyznało Agatce II miejsce. Przewodniczący podkreślił, że nie tylko walory wokalne zdecydowały o tej nagrodzie, ale jury zwróciło uwagę na interpretację piosenki oraz znakomitą dykcję.

Finał w Rybniku natomiast odbył się w niedzielę 31 maja. Agatka w tym konkursie zajęła III miejsce. Dodać tutaj trzeba, że została ona zakwalifikowana do starszej grupy wiekowej, gdyż zgodnie z regulaminem dzielono uczestników ze względu na klasy, do których chodzą, a nie na wiek. I tak Agatka była w swojej grupie najmłodsza, bo ma dopiero 9 lat i rywalizowała głównie z wokalistami w wieku 11 - 12 lat.

I na koniec jeszcze jeden sukces - I miejsce w Konkursie "Karuzela z piosenkami" w Strumieniu, gdzie jury przewodniczył Mieczysław Szcześniak. Tutaj sytuacja była taka sama jak w Rybniku, czyli rywalizowała z wiele starszymi od siebie.

Agatka jest bardzo pracowitą osobą, chętnie ćwiczy i pracuje starannie nad każdą piosenką pod czujnym okiem pani Renaty Zborowskiej. Ma naturalny wdzięk i "czuje" scenę, o czym wielokrotnie już mogli się przekonać goście "Poezji i muzyki pod 13".

Gratulujemy młodej wokalistce i życzymy dalszych sukcesów. A nagrodzone piosenki można będzie usłyszeć w piątkowym koncercie "Lato czeka" 12 czerwca oraz "Dzieci dzieciom 4" w środę, 17 czerwca. Oba koncerty w "13"!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook