pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 26 września 2015
  • 27 września 2015
  • wyświetleń: 22388

Nagrody dla przedsiębiorców - zdjęcia

Już po raz siódmy najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali Złote Laury Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego. Uroczystość odbyła się wczoraj w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego. Statuetki trafiły zarówno do rodzinnych, opartych na tradycji firm, a także młodych, dynamicznych przedsiębiorstw, które przebojem zdobywają rynek.

Złote Laury Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego - 25.09.2015 · fot. Powiat


Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w powiecie pszczyńskim. W ręce najlepszych przedsiębiorców trafia statuetka "Laur Przedsiębiorczości", której autorem jest znany goczałkowicki plastyk Stanisław Hochuł.

- Witamy w kolebce śląskiej przedsiębiorczości. Powiat pszczyński obfituje w przedsiębiorstwa, bo działa tu niespełna 11 tysięcy firm. To dowód na to, że mieszkańcy ziemi pszczyńskiej potrafią wziąć sprawy w swoje ręce. Tegoroczna edycja laurów skupia wszystko to, co przedsiębiorczością się mieni. Firmy małe, rodzinne, duże, z bogatą tradycją i dynamiczne, młode rozwijające się. To właśnie ziemia pszczyńska - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Złoty Laur w kategorii Usługi otrzymała firma Optyk Karolina S.C. Karolina Kryut, Rafał Kryut z Pszczyny. - Dziękujemy za tak ogromne wyróżnienie. Ta nagroda będzie dla nas motywacją do podejmowania kolejnych działań, choć staramy się zawsze podążać za marzeniami - mówiła Karolina Kryut.

Nagroda w kategorii Produkcja trafiła do PPHU Legal Sp. z o.o z Woli. - Mamy kontakt z przemysłem, który przeżywa ciężkie chwile, ale myślę, że były gorsze i podejście pragmatyczne ludzi ze Śląska poradzi sobie z tym problemem - mówił prezes zarządu spółki, Bolesław Paw, dodając, że kapitał jest w ludziach, a maszyny się tworzy.

Laur w kategorii Handel trafił do Piekarni-Cukierni Nowaków w Brzeźcach. Firma w tym roku świętowała 100-lecie działalności.

Marek i Beata Dzida, właściciele Specjalistycznego Gospodarstwa Ogrodniczego w Goczałkowicach - firmy nagrodzonej Laurem Specjalnym w kategorii Rolnictwo podkreślali, że to co osiągnęli, zawdzięczają rodzinie, pracownikom i odbiorcom. - Dziękuję rodzicom, którzy wychowali nas dziewięcioro dzieci, nauczyli ciężkiej i uczciwej pracy, ale również stworzyli możliwość do założenia przez każdego z nas mniejszej lub większej firmy - mówił Marek Dzida.

Od czterech lat Powiat Pszczyński przyznaje medale "Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego" w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć oraz wybitną działalność na rzecz promocji powiatu pszczyńskiego. W tym roku medalem został uhonorowany Paweł Pietryja z Pszczyny.

- Liczba przedsiębiorców, fakt, że w poprzednich latach wzrastała tu liczba ludności, znacznie niższa niż w całym województwie stopa bezrobocia... Jesteście lokomotywą śląskiej gospodarki i potrafiliście się odnaleźć w rzeczywistości, o którą walczyliśmy i której chcieliśmy - mówił wojewoda śląski, Piotr Litwa.

Podczas uroczystej gali w sali lustrzanej pszczyńskiego zamku wystąpili: uczniowie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz zespół Avocado.

złote laury
W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku zgromadzili się laureaci poprzednich edycji "Laurów Przedsiębiorczości", tegoroczni nominowani, samorządowcy i parlamentarzyści. · fot. Powiat


Złoty Laur w kategorii Produkcja

Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowo-Usługowe "Legal" Sp. z o.o. z Woli

Firma zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń górniczych oraz świadczy usługi w branży konstrukcyjno-budowlanej. Zatrudnia ok. 70 osób.

Firma PPHU "LEGAL" Sp. z o.o. powstała w 1994 r. w wyniku restrukturyzacji dokonanej na Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w nieistniejącej już Kopalni Węgla Kamiennego "Czeczott" w Woli. Od tego czasu prowadzi prace związane z utrzymaniem ruchu pod względem technicznym na Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla KWK Piast Ruch II. Dumą spółki jest siedziba - wybudowana i oddana do użytkowania w 2009 r. Od 2010 r. spółka posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością.


Złoty Laur w kategorii Handel

Piekarnia- Cukiernia T.J.D. Nowak s.c. z Brzeźc

To firma, która 15 sierpnia br. świętowała jubileusz 100-lecia istnienia. Piekarnię w Brzeźcach założyła Zofia Brudek, od tego czasu firma przechodziła z pokolenia na pokolenie i jest w rękach rodziny prawnuka założycielki, Jarosława Nowaka.

W 1994 r., kiedy w piekarni pojawił się cukiernik - żona pana Jarosława - Danuta, działalność została rozszerzona o wyroby cukiernicze. W Piekarni-Cukierni Nowaków w Brzeźcach wykorzystywane są tradycyjne przepisy i składniki, ale do bogatej oferty wprowadzane są także nowości, by nadążyć za modą m.in. na zdrową żywność. Od 2004 r. firma rozpoczęła także handel artykułami ogólnospożywczymi.

Firma angażuje się w działalność charytatywną i społeczną - wspiera lokalne stowarzyszenia, instytucje i organizacje oraz organizowane na ziemi pszczyńskiej wydarzenia. Zatrudnia 17 osób.


Złoty Laur w kategorii Usługi

Optyk Karolina S.C. Karolina Kryut, Rafał Kryut

Optyk Karolina to firma rodzinna. Od 2008 roku otwarła kilka salonów optycznych w trzech miastach - Pszczynie, Tychach, Łaziskach. W 2014 r. uruchomiła w Pszczynie jedyny na Śląsku, a czwarty w Polsce salon optyczny tylko dla dzieci. Do dotychczasowych osiągnięć można zaliczyć m.in. I miejsce w konkursie salonów optycznych firmy produkującej soczewki okularowe - pszczyński salon był prezentowany na zjeździe światowym w Paryżu

Firma oferuje szeroki wybór opraw okularowych, soczewek okularowych renomowanych firm, okulary przeciwsłoneczne oraz soczewki kontaktowe. Poza działalnością biznesową, angażuje się w działalność społeczną i charytatywną, oferuje także zniżki dla rodzin wielodzietnych w ramach Kraty Dużej Rodziny.


Laur Specjalny w kategorii Rolnictwo

Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Marek Dzida w Goczałkowicach-Zdroju

To rodzinna firma ogrodnicza. Od 1987 r. zajmuje się produkcją kwiatów ciętych, a swa przygodę rozpoczynała od uprawy gerbery, lilii, frezji i tulipana. Od 1994 roku specjalizuje się w uprawie róż ciętych, prowadzonej w cyklu całorocznym. Oferta wzbogacana jest co roku o nowe, atrakcyjne dla rynku odmiany - w gospodarstwie ogrodniczym Państwa Dzidów wprowadzane są najnowsze odmiany róż doceniane przez najwyższej klasy florystów. Odbiorcami kwiatów są długoletni, wypróbowani handlowcy i hurtownicy w kraju i za granicą. Firma posiada sieć własnych hurtowni i oddziały m.in. w Bielsku-Białej oraz Katowicach.


Medal "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego"

Paweł Pietryja

Wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna. Swoją przygodę z badmintonem rozpoczął w wieku 6 lat. Od początku wykazywał duży talent (nie tylko badmintonowy). Od wieku 13 lat regularnie zdobywa medale Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Łącznie ma ich w swoim dorobku 17. Swój pierwszy medal dorosłych Mistrzostw Polski zdobył w wieku 18 lat. Specjalizuje się w grach podwójnych (debel i mikst). Od wielu lat reprezentuje także Polskę w zawodach międzynarodowych. Jest zwycięzcą Polish International 2014 oraz Yontex Lithuanian International 2014.

Reprezentował nasz kraj m.in. w Igrzyskach Europejskich w Baku (doszedł do ćwierćfinałów w grze podwójnej i mieszanej), Uniwersjadzie w Korei (2015 r.), Mistrzostwach Europy Juniorów (Helsinki 2011 r.). Obecnie mieszka w Warszawie i trenuje w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Nieprzerwanie jednak reprezentuje barwy UKS Plesbad Pszczyna.

Oprócz wysokiego poziomu sportowego, reprezentuje także godnie nasz powiat poza halami. Jego postawa, jako człowieka jest przykładem dla wielu młodszych (i nie tylko) kolegów.


W skład kapituły, która wybrała nagrodzonych przedsiębiorców weszli: Barbara Bandoła (przewodnicząca Kapituły) - przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Zygmunt Jeleń - członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Marcela Kanafek-Lewandowska - przewodnicząca Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu, Zdzisław Grygier - przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Waldemar Lipus - przewodniczący Komisji Finansów, Bernadeta Sojka-Jany - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Regina Króliczek - p.o. naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie, Adam Malcharek - kierownik inspektoratu ZUS w Pszczynie oraz Janusz Kasza - prezes Centrum Przedsiębiorczości w Woli oraz starosta pszczyński, Paweł Sadza.

mot / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Facebook