pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 14 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2909

Recytowali i śpiewali o samotności

Czterdzieste spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" zostało zdominowane przez temat związany z samotnością. Jest to problem, który szczególnie nasila się w okresie Świąt, ale towarzyszy człowiekowi stale. Bo samotność ma różne oblicza, różne przyczyny i różne skutki. "Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, co są do niej zmuszeni" - napisał Władysław Tatarkiewicz.

Poezja i muzyka pod 13 - 40 spotkanie · fot. Dominika Pałyz


W programie wieczoru znalazły się wiersze Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Jana Twardowskiego, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Jonasza Kofty, Czesława Miłosza. Recytowali je: Elżbieta Jasińska, Marcin Piech, Grzegorz Szwedka i Renata Zborowska. Podsumowaniem wymowy prezentowanych utworów niech będą słowa Phila Bosmansa: "Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy przejrzeć się w oczach innych ludzi".

Uzupełnieniem treści tych wierszy były starannie dobrane piosenki, które śpiewali: Karolina Grzechnik, Roksana Sawicka, Patrycja Sołtys, Aurelia Uszok, Magda Kawka, Grzegorz Szwedka, Grzegorz Wuwer (któremu na gitarze towarzyszył syn Tomek), Renata Zborowska oraz zespół Vocal Senior.

Wieczór upłynął w atmosferze refleksyjnej. Jak wyraził się jeden z gości, było to spotkanie magiczne, bo wszystko to, co dane było usłyszeć ze sceny, niosło mądre przesłania i pozwoliło na chwilę zastanowienia nad problemem samotności.

Żałujemy tylko, że przeróżne zbiegi okoliczności nie pozwoliły wielu naszym stałym gościom na wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Czterdzieste spotkanie należy uznać za udane i zgodnie z opinią obecnych przyniosło widzom wiele miłych wrażeń.

Oczywiście krótka migawka z wydarzenia nie odda nastroju całego spotkania, ale może będzie zachętą do udziału w następnych edycjach cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Już dzisiaj zapraszamy!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook