pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 3123

O miłości do ludzi w "13"

Kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13", które odbyło się niemal w przeddzień Walentynek (w piątek, 12 lutego), upłynęło pod znakiem ludzkich wad i słabości. Jest to czas, kiedy mówimy o miłości, o tęsknocie za bliskością.

Program wieczoru nosił tytuł "Nic, co ludzkie, nie jest mi obce". Repertuar został dobrany bardzo starannie, aby zrealizować taką myśl: "Przyjmij każdego takim, jaki jest. Każdy ma wady, nawet najlepszy. Jesteśmy tylko ludźmi - nie aniołami". (Cäsar Flaischlen).

I tak pojawiły się teksty mówiące o samotności wśród ludzi, o kłamstwie, oszustwie, zdradzie, niestałości w uczuciach, a nawet o topieniu smutków w alkoholu. Były to teksty poważne, refleksyjne, niektóre traktowały problem z przymrużeniem oka, niektóre były po prostu dowcipne i zabawne (zarówno mówione, jak i śpiewane).

Wiersze Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Agnieszki Osieckiej, Jana Kochanowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leopolda Staffa, Andrzeja Waligórskiego i Adama Asnyka recytowali: Piotr Kolonko, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Do tego piękne piosenki, wymowne w swej treści piosenki, które wykonali: Magda Kawka, Roksana Sawicka, Grzegorz Szwedka, Grzegorz Wuwer, Renata Zborowska oraz część zespołu Vocal Senior.

O miłości do ludzi w "13" - 12.02.2016 · fot. Dominika Pałyz


Atmosfera w "13" była wspaniała, goście dopisali i świetnie się bawili. Podkreślali, że bardzo podobała im się różnorodność prezentowanych tekstów, sposób ich podania i przyjacielski nastrój panujący na sali. Na dzień dobry goście częstowani są kawą, herbatą, sokiem, słodką przekąską (tym razem pojawiły się też wspaniałe kanapki przygotowane przez "Samantę" w Piasku).

Wykonawców bardzo cieszy ciepłe przyjmowanie każdego punktu programu, żywa reakcja obecnych, którzy często razem z wokalistami nucą znane sobie piosenki, uważnie słuchają tekstów prezentowanych wierszy i brawami nagradzają wszystkich występujących.

W marcu zapraszamy na wieczór poświęcony twórczości Jeremiego Przybory (znanego z kabaretu Starszych Panów). Teksty tego poety od wielu lat budziły i w dalszym ciągu budzą zainteresowanie kompozytorów i czołowych wykonawców tak zwanej piosenki poetyckiej, więc mamy nadzieję, że miłośnicy polskiego słowa poetyckiego będą usatysfakcjonowani naszym wyborem. Już dziś serdecznie zapraszamy w piątek, 11 marca na godzinę 18.00!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook