pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 15 marca 2016
  • wyświetleń: 2133

"Torba Śmie(r)ci"-spektakl w PCK-ulu

W piątek, 11 marca młodzież ucząca się języka francuskiego, miała okazję obejrzeć spektakl teatralny pod tytułem "Torba Śmie(r)ci, czyli pêle-mêle".

"Torba Śmie(r)ci, czyli pêle-mêle" w PCK-ulu - 11.03.2016 · fot. POPP, Sylwia Piech-Hennek


Przedstawienie zostało przygotowane przez młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie w ramach zajęć pozalekcyjnych POPP (Koło Przyjaciół Frankofonii). Reżyserem całości była belgijska lektorka języka francuskiego, pani Odile Bayot.

Wśród aktorów pojawił się gość specjalny - tajny agent, na którego torbę "pêle-mêle" czyhali wszyscy bohaterowie sztuki - dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej - pan Marcin Bienioszek, który świetnie poradził sobie z wszystkimi kwestiami w języku francuskim.

Publiczność - młodzież z: III LO w Pszczynie, z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Studzionce oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu - uważnie śledziła losy bohaterów oraz analizowała zebrane w toku śledztwa materiały dowodowe, by na końcu zagłosować, kto według nich jest winny.

Scenariusz tej komediowej sztuki kryminalnej został napisany przez samych aktorów, dla których język obcy stanowi nie tylko jeden z wielu przedmiotów szkolnych, ale jest również narzędziem dobrej zabawy i okazją do zaprezentowania swoich talentów.

W spektaklu wystąpili: Katarzyna Szymik, Katarzyna Michalska, Zuzanna Kirylut, Kinga Skrzyszowska, Edyta Pojda, Damian Sosna, Kacper Jarosz, Odile Bayot i Marcin Bienioszek. Dźwięk, światło i tłumaczenie - Alina Jaworska.

Autor zdjęć: Sylwia Piech-Hennek
Autor filmu: Paweł Przybyła
Montaż: POPP

Alina Jaworska
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Facebook