pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 3 czerwca 2016
  • 14 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2989

Poezja i muzyka pod 13: Rozmowa z życiem na zakończenie sezonu

Ostatnie w tym sezonie kulturalnym spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" w piątek, 10 czerwca nosiło znamienny tytuł "Posłuchaj, życie!". Postanowiliśmy bowiem, że warto przed wakacyjną przerwą porozmawiać o tym, co jest w życiu ważne, zachęcić do cieszenia się chwilą, czerpania radości z każdego dnia. A to wszystko za pośrednictwem najładniejszych wierszy polskich poetów i najpiękniejszych piosenek.

W programie wieczoru znalazły się wiersze Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Józefa Barana, Andrzeja Poniedzielskiego, Ewy Lipskiej i Jonasza Kofty. Recytowali je: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad (udany debiut w roli recytatorki), Marcin Piech, Michał Pudełko i Kamil Widłok (po raz pierwszy na scenie "13").

Starannie dobrane piosenki przypadły do gustu publiczności. Warto nadmienić, że wybieramy do programu piosenki, które zachwycają nas przede wszystkim swoimi pięknymi i mądrymi tekstami. Staramy się zinterpretować je w taki sposób, aby w pełni oddać ich wymowę. W sumie pojawiło się trzynaście piosenek, które zaśpiewali: Roksana Sawicka, Magda Kawka, Grzegorz Wuwer, Grzegorz Szwedka (jedną piosenkę w duecie z córką Agatką), Renata Zborowska oraz część zespołu wokalnego UTW Vocal Senior, który oprócz przygotowanej przez siebie piosenki, towarzyszył także wokalistom w chórkach. Wspólnie z widzami zaśpiewany utwór "Niech żyje bal" zakończył spotkanie.

Poezja i muzyka pod 13: Rozmowa z życiem na zakończenie sezonu - 10.06.2016 · fot. Dominika Pałyz


Kilka refleksji na zakończenie. Jak zwykle było miło i sympatycznie, bo na spotkania przychodzą osoby, które kochają poezję w odsłonie recytowanej i śpiewanej. Co prawda tym razem gości było mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale i tak cieszy nas to, że oprócz stałych widzów pojawiają się nowi i to coraz młodsi.

Aby naszym gościom przyjemne słuchało się tego, co prezentują recytatorzy i wokaliści, częstujemy naszych miłych gości jak zwykle kawą, dobrą herbatą, mamy też soki, ciasteczka i pyszne kanapki przygotowane przez restaurację Samanta w Piasku. I chyba taka właśnie kawiarniana atmosfera sprawia, że w "13" w trakcie tych spotkań jest przytulnie, domowo, nastrojowo.

Zdjęcia i krótki film ze spotkania niech będą dla tych, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, chwilą wspomnień, a dla tych, którzy nie mogli przyjść, ale byli z nami duchem, namiastką tego, co się w piątek w "13" wydarzyło. A dla tych, którzy jeszcze u nas nie byli, niech będzie zachętą do spędzania czasu w towarzystwie poezji i muzyki z ludźmi kochającymi ten sposób kontaktu ze sztuką.

Postaramy się w kolejnym sezonie nie zawieść naszej publiczności i już dzisiaj zapraszamy na następne spotkanie we wrześniu.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook