pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

 • 8 września 2016
 • 20 września 2016
 • wyświetleń: 4830

Wystartował VI sezon spotkań z "Poezją i Muzyką pod 13" - zdjęcia

W piątek, 16 września uroczyście rozpoczął się VI sezon spotkań z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". To już czterdziesty szósty wieczór, w trakcie którego przedstawiamy Państwu najładniejsze teksty polskich twórców. Tym razem repertuar został w całości przygotowany przez recytatorów i wokalistów. To oni zaproponowali teksty, które chcą wykonać na spotkaniu otwierającym kolejny sezon kulturalny.

Start VI sezonu spotkań z "Poezją i Muzyką pod 13" - 16.09.2016 · fot. Dominika Pałyz


Tytuł wieczoru "To lubię" sygnalizował, że możemy się spodziewać ulubionych utworów naszych wykonawców. A ulubione teksty okazały się przeróżne, o czym przekonali się licznie przybyli goście.

Na początku jednak pojawiła się bardzo miła niespodzianka. Otóż nasi recytatorzy - Ela Jasińska i Michał Pudełko otrzymali z rąk pani Teresy Musik - dyrektorki naszej biblioteki - nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie Pięknego Czytania. Potem już wszyscy udali się w świat poezji recytowanej i śpiewanej.

A było czego posłuchać. Okazało się, że klasyka poezji ciągle jest w cenie, bo nasi recytatorzy zaproponowali teksty niesamowite. Elżbieta Jasińska recytowała wiersze Franciszka Klimka, Marka Grechuty, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej. Kamil Widłok przygotował teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kazimierza Przerwy - Tetmajera i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Michał Pudełko przedstawił fragment "Koncertu Jankiela" Adama Mickiewicza, wiersze Ernesta Brylla, Andrzeja Waligórskiego i Adama Asnyka, natomiast Renata Zborowska rozpoczęła od "Poezji" Władysława Broniewskiego, potem pojawiły się dwa fragmenty poematów Mariana Hemara i na koniec "Zgoda: Jana Kochanowskiego. I oczywiście do tego piękne piosenki pięknie wykonane.

Wokaliści zaprezentowali:
 • zespół "Trzynastka" (UTW) - "Wielka woda" i "Ludzkie gadanie"
 • Paulina Chodura - "Czas nas uczy pogody"
 • Roksana Sawicka z Olgą Klimek (gitara) - "Przyjdzie taki dzień"
 • Grzegorz Wuwer - "Chodź, przytul mnie"
 • Maja Kitrasiewicz - "Tamta dziewczyna" (bardzo udany debiut)
 • Paulina Kolarz - "Świat Ordonki"
 • Magda Kawka - "Gdybyś był" i "Ruchome piaski"
 • Agata Szwedka - "Jan Sebastian Bach"
 • Grzegorz Szwedka - "Natalie"
 • Szymon Kaul - "O niebo lepiej"
 • Ada Komarek - "Stale płynnie"
 • Renata Zborowska - "Roześmiana"


Jak widać z tego zestawienia, repertuar wokalny był również bardzo zróżnicowany. Widzowie, a właściwie goście, bo tak nazywamy tych, którzy przychodzą na nasze spotkania, reagowali bardzo żywo. Delektując się kawą, herbatą i pysznymi kanapkami wykonanymi przez restaurację "Samanta" z Piasku, słuchali z uwagą prezentowanych tekstów i nie szczędzili każdemu wykonawcy gromkich braw. Było jak zwykle miło, sympatycznie i bardzo rodzinnie. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania upłyną w równie miłej atmosferze. Krótka migawka z tego wieczoru oraz kilka zdjęć niech będą potwierdzeniem tych słów.

Na następny wieczór zapraszamy w piątek, 14 października na godzinę 18.00. Bohaterem spotkania będzie ponownie Marek Grechuta, w przygotowanym programem chcemy uczcić dziesiątą rocznicę śmierci tego artysty. W repertuarze wieczoru pojawią się różne utwory Marka Grechuty, inne niż te, które prezentowane były na spotkaniu w maju tego roku.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook