pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 24 września 2016
  • wyświetleń: 25308

Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego otrzymali Złote LauryW piątek, 23 września w Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbyła się ósma edycja konkursu Złotych Laurów Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego. Wśród laureatów znalazły się prężnie działające i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa z terenu powiatu pszczyńskiego.

Złote Laury Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego - 23.09.2016 · fot. Powiat


Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć przedsiębiorców posiadających siedzibę w powiecie pszczyńskim. W ręce najlepszych trafia statuetka "Laur Przedsiębiorczości", której autorem jest znany goczałkowicki plastyk Stanisław Hochuł.

- Myślę, że przedsiębiorcom z terenu ziemi pszczyńskiej jest łatwiej, ponieważ mają w sobie śląski etos pracy, kreatywność, która jest wpisana w naszą pszczyńską rzeczywistość i mają serce na dłoni dla drugiego człowieka - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Złote Laury Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego - 23.09.2016
Przewodnicząca Rady i Starosta Pszczyński wręczali Złote Laury - 23.09.2016 · fot. Powiat


Tradycyjnie, podczas uroczystości wręczony został medal "Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego" w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć oraz wybitną działalność na rzecz promocji powiatu pszczyńskiego. W tym roku odznaczony został Zygmunt Orlik, historyk, emerytowany nauczyciel i autor wielu publikacji traktujących o dziejach ziemi pszczyńskiej. - Jestem nie tylko zaskoczony, ale i wdzięczny - mówił podczas odbierania wyróżnienia Zygmunt Orlik.

Złoty Laur w kategorii Usługi otrzymała Firma Budowlana "Mazur" Sławomir Mazur z Jankowic. -Dziękuję wszystkim pracownikom, bo dzięki nim tutaj stoję - zaznaczał Sławomir Mazur.

Nagrodę w kategorii Produkcja otrzymał Tartak Jerzy Białas ze Studzionki.

Z kolei w kategorii Handel Złoty Laur powędrował do firmy Tamir Sp. J. T i M Kuśnierz z Pszczyny. - Jedną z naszych dewiz jest: zatrudniaj dobrych pracowników - masz dobrą firmę. Z tego wynika, że skoro firma dostała tak zacną nagrodę, to ma bardzo dobrych pracowników i za to im dziękuję - mówił Tadeusz Kuśnierz. - Otrzymany dziś Złoty Laur będzie dla nas motywacją i mobilizacją do dalszej, wytężonej pracy na rzecz spółki, lokalnej społeczności i powiatu pszczyńskiego - podkreślał.

Przyznany został także Laur Specjalny w kategorii Rolnictwo, który w tym roku otrzymał Pająk Eugeniusz Gospodarstwo Rolne z Pawłowic. - Rolnictwo odpowiada za dwie rzeczy - za wyżywienie narodu i zdrowie narodu. W 90% o tym, jakie mamy zdrowie decyduje rolnictwo, pokarm, zdrowa żywność. Nie ma zdrowej żywności bez rolnictwa nowoczesnego - mówił Eugeniusz Pająk odbierając nagrodę.

Podczas uroczystości wystąpili: zespół Need for Strings, młodzieżowy zespół wokalny Per Spraso oraz Dorota Kuźnik.

Złote Laury Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego - 23.09.2016
W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku zgromadzili się laureaci poprzednich edycji "Laurów Przedsiębiorczości", tegoroczni nominowani, samorządowcy i parlamentarzyści. · fot. Powiat


Medal "Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego"

Zygmunt Orlik

Zygmunt Orlik pochodzi z Kryr. Z wykształcenia jest historykiem. W latach 1973-1975 był dyrektorem Gminnego Zespołu Szkół w Pawłowicach, a w latach 1982-1985 pełnił funkcje dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Przez wiele lat był wizytatorem-metodykiem z historii w katowickim kuratorium oświaty. Na tym stanowisku stał się prekursorem nauczania historii regionalnej w szkołach ziemi pszczyńskiej. Na emeryturę przeszedł w 1985r. W latach 1998-2002 pełnił funkcję radnego Rady Powiatu Pszczyńskiego, był też członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Rekreacji oraz Komisji Samorządności i Pożytku Publicznego. Na szczególną uwagę zasługuje jego działalność na niwie pisarstwa historycznego. Zasłynął jako autor kilkunastu książek popularno-naukowych z zakresu dziejów regionalnych i wojskowości. Opracował 13 monografii historycznych miejscowości z terenu powiatu pszczyńskiego. W 2013r. wydał w ramach Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej publikację pt. "Pamiętny rok 1945 na ziemi pszczyńskiej". W tym samym roku został laureatem nagrody "Genius Loci - Wierny Opiekun Ziemi Śląskiej", przyznawanej pisarzom regionalnym. Napisał ponad pół tysiąca artykułów z zakresu dziejów śląska.


Złoty Laur w kategorii Usługi

Firma Budowlana "Mazur" Sławomir Mazur z Jankowic

Firma Budowlana "MAZUR" powstała w 1997r. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji budowlanych. Zakres działania obejmuje m.in. generalne wykonawstwo, remonty i modernizacje obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych oraz obiektów budownictwa ogólnego, budowę budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Posiada także bogate doświadczenie w zakresie usuwania szkód górniczych. Na przestrzeni lat firma została wyróżniona wieloma nagrodami m.in. Czarnym Diamentem w 2013r. za wysoką jakość wyrobów i usług, tworzenie nowych miejsc pracy i zaangażowanie w działalność charytatywną oraz Business&Life Awards w 2014r. w kategorii Branży Budownictwa. Zakład bazuje na doświadczonej kadrze inżyniersko-technicznej i wykwalifikowanej załodze.


Złoty Laur w kategorii Produkcja

Tartak Jerzy Białas ze Studzionki

Tartak założony w 1990 roku przez Jerzego Białasa jest jednym z największych i najnowocześniejszych tartaków na Śląsku. Składa się z dwóch linii trakowych w pełni skomputeryzowanych, gdzie odpowiednio zaprogramowana wielopiła może ciąć okrąglak jednocześnie na deski i krawędziaki, a następnie odpowiednio sortować. Obok stoją suszarnie o łącznej pojemności na ok. 500m3 drewna i stolarnia, które są ogrzewane własnymi odpadami i trocinami. Firma wytwarza również energię elektryczną ze źródeł odnawialnych (biomasy) z której wydobywa się gaz drzewny co napędza generator o mocy 45 Kw. Roczny przerób firmy wynosi ok. 14 tys. kubików drzewa. Wiele wyrobów i półproduktów przeznaczonych jest na eksport, m.in. od lat do USA i Kanady wysyła się specjalnie klejone elementy do produkcji nart, snowboardów i kiteboardów. Firma nawiązała także współpracę z Hiszpanią, Francją, Niemcami, Litwą, Włochami, Szwecją, Węgrami, Wielką Brytanią, Rumunią oraz Japonią. Zakład zatrudnia 40 osób, a od niedawna w ramach współpracy z Instytutem Technologii Drewna z Warszawy oferuje staże dla studentów.


Złoty Laur w kategorii Handel

Tamir Spółka jawna T. i M. Kuśnierz z Pszczyny

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1986r. od produkcji pustaków żużlobetonowych. W kolejnych latach dzięki systematycznemu rozwojowi wybudowała m.in. zakład produkcyjny i hurtownię w Pszczynie. W 2002 roku została udziałowcem Grupy PSB, która jest największą w Polsce siecią hurtowni budowlanych, skupiającą 369 składów oraz współpracującą z ponad 450 producentami materiałów budowlanych. Firma posiada ugruntowaną pozycję na regionalnym rynku materiałów budowlanych. Obecnie TAMIR to dwa zakłady z trzema liniami produkcyjnymi, park maszynowy i transportowy z zapleczem warsztatowym oraz nowoczesna i kompleksowo zaopatrzona hurtownia materiałów budowlanych.


Złoty Laur Specjalny w kategorii Rolnictwo

Pająk Eugeniusz Gospodarstwo Rolne z Pawłowic


W skład kapituły, która wybrała nagrodzonych przedsiębiorców weszli: Barbara Bandoła (przewodnicząca Kapituły) - przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Zygmunt Jeleń - członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Marcela Kanafek-Lewandowska - przewodnicząca Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu, Zdzisław Grygier - przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Waldemar Lipus - przewodniczący Komisji Finansów, Bernadeta Sojka-Jany - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Jacek Binias - naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie, Adam Malcharek - kierownik inspektoratu ZUS w Pszczynie, Janusz Kasza - prezes Centrum Przedsiębiorczości w Woli oraz starosta pszczyński, Paweł Sadza.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Facebook