pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 12 stycznia 2017
  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4381

Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua

Pięćdziesiąty wieczór z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" poświęcony został twórczości krakowskiego kompozytora, wokalisty i poety - Grzegorza Turnaua. Mimo panującej grypy i innych chorób zimowych, które niestety zdziesiątkowały zespół wykonawców, spotkanie należy uznać za udane.

Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua - 20.01.2017 · fot. Dominika Pałyz


Goście dopisali i sala pod "13" była pełna. Oczywiście na początek był toast (szampanem bezalkoholowym) z okazji pięćdziesiątego spotkania i życzenia dla organizatorów, wykonawców oraz gości, a później już uczta duchowa, jaką były utwory bohatera wieczoru.

Recytatorzy (Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad, Renata Zborowska, Antoni Machnik, Kamil Widłok i Michał Pudełko) przedstawili teksty, które wyszły spod pióra Grzegorza Turnaua. Oczywiście do większości z nich powstała też muzyka, ale my potraktowaliśmy je jako przykład twórczości poetyckiej krakowskiego artysty, a utwory te uzyskały w wersji recytowanej jakby inne, drugie życie.

Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua - 20.01.2017
Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua - 20.01.2017 · fot. Dominika Pałyz


W repertuarze wieczoru znalazły się znane i mniej znane piosenki z muzyką Grzegorza Turnaua do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ewy Lipskiej, Leszka Moczulskiego i Michała Zabłockiego. Usłyszeliśmy:
  • "Naprawdę nie dzieje się nic" (zespół "Trzynastka" - UTW)
  • "Cichosza" - Grzegorz Wuwer
  • "Tutaj jestem" i "Znów wędrujemy" - Grzegorz Szwedka
  • "Bracka" i " Nie baw się kulą ziemską" - Szymon Kaul
  • "Apteka marzenie" i "Soplicowo" - Renata Zborowska


Mamy nadzieję, że choć w części spełniliśmy oczekiwania miłośników pięknego słowa poetyckiego w wersji recytowanej i śpiewanej.

Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua - 20.01.2017
Pięćdziesiąty wieczór "Poezji i Muzyki pod 13" - twórczość Turnaua - 20.01.2017 · fot. Dominika Pałyz


Starannie dobrane teksty podane w bardzo przekonujący sposób spodobały się naszym gościom. Atmosfera wieczoru również przypadła im do gustu. Większość przybyłych to stali uczestnicy naszych spotkań, ale pojawiły się też nowe osoby, które były zdziwione i zaskoczone taką formą podawania tekstów poetyckich. Wszyscy chwalą kawiarnianą formułę, możliwość delektowania się nie tylko pięknym słowem poetyckim recytowanym i śpiewanym, ale także pyszną kawą i herbatą oraz smacznymi przekąskami. Podoba się też możliwość bezpośredniego kontaktu z wykonawcami i wyrażenia swojej opinii o programie i wieczorze.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie. Przygotowujemy program, którym uczcimy zbliżające się walentynki. Będzie trochę poważnie, trochę romantycznie i nastrojowo, ale również zabawnie, wesoło i dowcipnie. A to już w piątek, 10 lutego o godzinie 18.00. Zapraszamy!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Facebook