pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 26 lutego 2017
  • wyświetleń: 7956

Maraton pisania listów w Gimnazjum w Goczałkowicach, zdjęcia

Młodzież z Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju włączyła się do międzynarodowej akcji organizacji Amnesty International - III Maratonu Pisania Listów.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 40 gimnazjalistów z Goczałkowic, pod opieką Kamili Bienioszek, Jolanty Sobkowiak oraz Łukasza Hanke, napisało w sumie 308 listów. Stanowią one apele do władz oraz wyrazy solidarności z osobami, których prawa są łamane.

Maraton pokazał, że młodzież potrafi wylogować się ze "świecących prostokątów" nie tylko do normalnego funkcjonowania, ale również do pomagania.

Maraton pisania listów w Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju - zdjęcia z akcji · fot. Jolanta Sobkowiak, Oliwia Ryłko


Spotkanie uczniów piszących listy poprzedziły warsztaty, w trakcie których poszerzono świadomość problemów ludzi wiezionych z powodów politycznych lub światopoglądowych. Omawiane i dyskutowane były zagadnienia z obszaru Praw Człowieka.

Maraton pisania listów w Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju - warsztaty · fot. Jolanta Sobkowiak, Oliwia Ryłko


Więcej informacji o akcji na stronie www.amnesty.org.pl/maraton.

Wojciech Wanot

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Facebook