pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 5 sierpnia 2017
  • 10 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 33989

[WIDEO] Szymon Godziek przeskoczył nad kolarzami Tour de Pologne!

Niesamowitego wyczynu dokonał Szymon Godziek w trakcie Tour de Pologne. Można wręcz powiedzieć, że na moment skradł całe widowisko kolarzom jadącym w peletonie. Wszystko przez trick, który wykonał na jednym z etapów TdP. Pochodzący z Suszca przeskoczył na rowerze nad pędzącymi w wyścigu zawodnikami. A wszystko zarejestrowało aż kilka kamer!

Reklama

Szymon Godziek
Szymon Godziek przeskoczył nad kolarzami Tour de Pologne! · fot. Red Bull


Film z udziałem pochodzącego z Suszca zawodnika MTB Freestyle bije rekordy popularności. Jest jednym z najczęściej wyświetlanych i udostępnianych wideo grupy Red Bull.

Wykorzystując specjalnie zbudowane przeszkody Szymon przeskoczył nad pędzonym przez Bukowinę Tatrzańską peletonem podczas ostatniego etapu tegorocznego wyścigu, wykonując przy tym spektakularnego backflipa!

Mało tego, specjalnie na tę okazję, starszy z braci Godziek zamienił swoją dritówkę na rower szosowy, a całość dopełnił klasyczny strój kolarski. Był to pierwszy tego typu wyczyn na świecie, gdzie zawodnik skakał nad peletonem na rowerze, który z powodzeniem mógłby wziąć udział w samym wyścigu.

Zresztą zobaczcie to sami na poniższym klipie! Polecamy obejrzeć nawet kilka razy! :)

Loading...


- Różnica między moją dirtówką a kolarką jest bardzo duża. Opony są cienkie, kierownica jest dużo węższa, geometria ramy jest zupełnie inna, no i waga - kolarka jest dużo lżejsza i inaczej się zachowuje w powietrzu. Największym wyzwaniem było dla mnie właśnie zapoznanie się ze specyfiką jazdy na rowerze tego typu. Sam skok był wcześniej wielokrotnie przetrenowany i nie był dla mnie trudny, a na kolarce czułem się bardzo dobrze. To, że wykonałem taki skok jako pierwszy na świecie ma dla mnie ogromne znaczenie. Cieszę się, że dzieje się to w Polsce i przy finałowym odcinku Tour de Pologne - powiedział po skoku Szymon Godziek.

Szymon Godziek
Szymon Godziek nad peletonem Tour de Pologne · fot. Red Bull


Przygotowanie do takiego skoku nie było rzeczą prostą. 9 metrów lotu to całkiem sporo nawet na rowerze, który jest przystosowany do takiej jazdy, nie mówiąc już o skakaniu na kolarce. W związku z tym budowa specjalnych przeszkód trwała od poniedziałku, a wcześniej dokonano mnóstwa niezwykle precyzyjnych obliczeń, by skok był możliwie jak najbardziej bezpieczny. Dzięki uprzejmości organizatorów Tour de Pologne dwie zupełnie inne odmiany kolarstwa miały okazję się spotkać w niecodzienny sposób.

Szymon Godziek
Szymon Godziek · fot. Red Bull

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook