pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 17 czerwca 2018
  • 2 lipca 2018
  • wyświetleń: 16867

[WIDEO] O krok od zderzenia podczas przejazdu Rajdu Śląska w Suszcu

29 i 30 czerwca Śląsk zamienił się w polską stolicę sportu motorowego za sprawą Rajdu Śląska. W sobotę przez Suszec prowadził odcinek finałowy. To właśnie tutaj mogło dojść do tragedii, kiedy o mały włos nie zderzyły się dwie załogi. Do sieci trafiło nagranie z kamery zamontowanej w jednym z samochodów, a także zdarzenie sfilmowane przez widza stojącego na poboczu.

Oświadczenie organizatora Rajdu Śląska w sprawie rozegrania OS 9 Suszec (Power Stage)Na finałowym odcinku Rajdu Śląska 2018 (OS 9 - Suszec) - próbie zapętlonej - doszło do sytuacji, w której załoga nr 7 (Poloński/Sitek) ruszyła do rywalizacji, wyjeżdżając bezpośrednio przed załogę nr 4 (Gabryś/Natkaniec) będącą już na trasie odcinka.

ZSS Rajdu Śląska, po analizie zaistniałej sytuacji, podjął decyzję o tym, by skorygować czas załogi Gabryś/Natkaniec i zniwelować tym samym stratę, jaką ta załoga poniosła w wyniku omawianego zdarzenia. Było to szczególnie istotne w kontekście tego, iż miało to miejsce na Power Stage, czyli odcinku, na którym najszybsze załogi zdobywają dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw.

Na starcie do OS 9 w samochodzie załogi nr 4 przestał działać lokalizator GPS, pozwalający na określenie pozycji samochodu na trasie odcinka specjalnego. Dodatkowo - w wyniku nałożenia się kilku komunikatów radiowych, do kierownika odcinka nie dotarła informacja od sędziego, wyznaczonego do obsługi radia, o tym, że nadjeżdża załoga nr 4, więc samochód z numerem 7 nie może być wypuszczony na trasę odcinka.

Jednocześnie, oczywistym jest, że przedmiotowe zdarzenie będzie elementem dalszej analizy celem uniknięcia podobnych przypadków w kolejnych rajdach, a organizatorzy przepraszają zainteresowane osoby za zaistniałą sytuację.

new, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook