pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 10336

[WIDEO] Dawid Godziek świetnie rozpoczął nowy sezon!

W ostatni weekend swój sezon sportowy w roku 2019 rozpoczął Dawid Godziek. Zdobywając 3 miejsce na międzynarodowych zawodach kategorii BMX Dirt w Anaheim, California, Polak ponownie udowodnił, że znajduje się w ścisłej światowej czołówce tej dyscypliny!

Reklama

Dawid Godziek
Świetne rozpoczęcie sezonu Dawida Godźka na zawodach w Anaheim, USA! · fot. mat. prasowe


Na pierwszym miejscu stanął Pat Casey pochodzący z USA, a drugi stopień podium zajął Australijczyk, Andy Buckworth. W zawodach wzięło udział 36 zawodników z całego świata, m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii oraz Brazylii.

Loading...


W swoim finałowym przejeździe Dawid pokazał jedne z najbardziej skomplikowanych i oryginalnych kombinacji trików, jakie obecnie wykonywane są w tej dyscyplinie - twister oraz cashroll. Podczas kategorii, w której zawodnicy walczyli o zdobycie tytułu najlepszego triku, nasz rodak wykonał ewolucję "twister nohand". Dawid jako pierwszy zawodnik na świecie wylądował tę sztuczkę podczas zawodów. Taki wyczyn stanowi ogromny sukces dla Polaka, jak i wielki przełom w tej dyscyplinie.

- Jestem bardzo zadowolony z takiego rozpoczęcia sezonu! Nie było to proste, ponieważ warunki do treningów w Polsce nie sprzyjały, a poprzeczka na tych zawodach była postawiona naprawdę wysoko - przyjechali najlepsi zawodnicy z całego świata. Czas trenować dalej, by podczas kolejnych startów pokazać jeszcze więcej trików - wspomina zawodnik.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook