Telewizja pszczyna.tv

  • 26 lutego 2019
  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 18731

Zbiórka na nowoczesny sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie

W sierpniu 2018 roku, po miesięcznej przerwie w działalności, mieszkańcy powiatu pszczyńskiego odzyskali szpital. Skończyła się tułaczka po oddalonych miastach w poszukiwaniu pomocy medycznej. Niestety, szpital prowadzony przez powiat pszczyński otrzymał kontrakt o ok. 8 mln zł mniejszy niż ten, którym dysponował prywatny dzierżawca.

Loading...


Dyrekcja placówki robi wszystko, aby pieniądze z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia wystarczały na bieżącą działalność szpitala, pensje pracowników czy zakup leków. W kwestii m.in. remontów czy inwestycji w zakresie sprzętu, który ciągle trzeba rozwijać i unowocześniać, potrzebne jest wsparcie.

Powiat pszczyński przeznacza kilka milionów złotych na remonty oraz bieżące utrzymanie placówki. Swoją pomoc deklarują również kolejne gminy powiatu pszczyńskiego. Do starostwa docierają także informacje od wielu firm, instytucji oraz mieszkańców zainteresowanych wsparciem Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Dlatego Omnibus, w porozumieniu ze starostą powiatowym oraz dyrekcją szpitala, uruchomił zbiórkę na doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny. Potrzeb jest wiele.

- Urządzeń, które chcielibyśmy mieć w szpitalu, żeby naszych pacjentów zaopatrzyć w sposób możliwie pewny, nowoczesny i skuteczny, jest ogromna ilość. Spośród tej ogromnej ilości wybraliśmy sprzęt, bez którego absolutnie nie da się funkcjonować - tłumaczy Marcin Leśniewski.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie wymienił aparaturę niezbędną do wykonywania badań w placówce. Nowy sprzęt potrzebny jest m.in. dla oddziału neurologicznego (EEG, EMG), oddziału intensywnej opieki medycznej (USG do badań kardiologicznych oraz bronchofiberoskop), oddziału chirurgicznego (cztery profesjonalne endoskopy), oddziału ortopedycznego (nowe urządzenie rentgenowskie zwane ramieniem C) czy oddziału ginekologicznego (ultrasonograf i nowe łóżka porodowe). - My te wszystkie urządzenia posiadamy. One wymagają jednak wymiany, unowocześnienia bądź zmiany statusu z urządzeń, za które płacimy wypożyczając je, na urządzenia, które chcemy zakupić - dodaje Leśniewski.

Konferencja nt. możliwości wsparcia szpitala w Pszczynie - 26.02.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Starosta Barbara Bandoła podkreśliła, że również gminy poświęciły sporo czasu kwestii szpitala. - W każdej gminie powiatu pszczyńskiego rozmawialiśmy z radnymi. Gmina Pszczyna, Suszec i Goczałkowice zadeklarowały już środki w tym roku budżetowym. Czekamy na reakcje pozostałych gmin. Chcemy, żeby to był też nasz wspólny wysiłek - mówiła starosta i podkreśliła rolę społeczeństwa w procesie kształtowania się szpitala. - Trudno nie wykorzystać potencjału, który tkwi w nas - w społeczeństwie. Wiemy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i potrafimy się zorganizować. Chciałabym zaapelować do ludzi, którzy uważają, że tak trzeba oraz do radnych i wszystkich, którzy mogą wesprzeć nasze działania, żebyśmy szli w jednym kierunku, żeby szpital mógł się rozwijać - apelowała Barbara Bandoła.

O samej idei zbiórki oraz możliwościach jej wsparcia mówiła Grażyna Łebecka, prezes Stowarzyszenia Omnibus. - Szpitale w całej Polsce wspierają się różnymi stowarzyszeniami i fundacjami. Idea, która przyświeca takim organizacjom, jest taka, żeby podnieść standard pacjentom, ale też jakość pracy lekarzom, bo jak pracują na lepszym sprzęcie to ich jakość pracy wzrasta. W związku z tym powstała oddolna inicjatywa i została zorganizowana zbiórka funduszy. Wszystkie pieniądze z darowizn, które wpłyną na konto Omnibusa, będą przeznaczone na doposażenie szpitala w Pszczynie, ale zachęcamy też do przekazania 1%.

Zbiórkę można wesprzeć na stronie Stowarzyszenia Omnibus. Po kliknięciu przycisku "wesprzyj" rozwija się panel wpłaty. Należy wybrać sugerowaną kwotę lub wpisać własną, a następnie wypełnić pola "podpis" i "dane do przelewu". W dalszej kolejności system przeniesie nas do panelu potwierdzającego zlecenie i umożliwiającego płatność.

Jak przekazać 1%? Wystarczy w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym wpisać:
  • numer KRS: 0000237488
  • pełną nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus"
  • oraz cel szczegółowy: doposażenie Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

new, BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook