pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 5 maja 2019
  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 10496

[WIDEO i ZDJĘCIA] Start sezonu żeglarskiego na Jez. Goczałkowickim

W weekend na Jeziorze Goczałkowickim odbyły się Regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Rywalizacja toczyła się w klasach katamarany oraz omega turystyczna. Wydarzenie było oficjalnym rozpoczęciem sezonu żeglarskiego.

Loading...


11 i 12 maja w Wiśle Wielkiej odbyły się regaty inaugurujące sezon żeglarski. 16 załóg spotkało się w ośrodku Jachtklubu PTTK, by powalczyć o miano najlepszego. Sześć zespołów zmierzyło się w klasie Omega walcząc o Puchar Starosty Pszczyńskiego, natomiast 10 ekip walczyło w regatach w klasie katamaran, które odbyły się w ramach Pucharu Polski Południowej Katamaranów 2018.

Loading...


Wiatru w żagle życzyła wszystkim żeglarzom starosta pszczyński, Barbara Bandoła. Puchary i nagrody zawodnikom wręczył wicestarosta Damian Cieszewski.

Otwarcie regat · fot. Powiat


W ramach otwarcia sezonu odbył się także chrzest żeglarski, podczas którego neofici zostali przyjęci w poczet żeglarzy.

Regaty · fot. Jachtklub PTTK Pszczyna


Organizatorami wydarzenia były: Jachtklub PTTK w Pszczynie, powiat pszczyński, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz firma JAS FBG.

new, ups / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook