Telewizja pszczyna.tv

  • 17 maja 2019
  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 14204

Pierwszy Maraton Sztuk Walki im. Józefa Brudnego w Pszczynie

W dniach od 24 do 26 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodku Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbył się Pierwszy Maraton Sztuk Walki im. Józefa Brudnego.

Pierwszy Maraton Sztuk Walki im. Józefa Brudnego w Pszczynie - 24-26.05.2019 · fot. Marcin Wróbel


W imprezie wzięło udział ok. 90 osób. Treningi prowadziło 13 Instruktorów sztuk walki (Cezary Podraza, Artur "Kornik" Sowiński, David Sykora, Rafał Bem, Jakub Pycior, Dominik Sokół, Arkadiusz Strzelczyk, Wojciech Sokół, Libor Kaplan, Aleksander Brudny, Andrzej Żuberek, Ryszard Bochm, Zbigniew Syc).

Maraton był poświęcony pamięci Mistrza Józefa Brudnego który był współzałożycielem najstarszej dziś szkoły sztuk walki w Europie i kolebki Kung-Fu w Polsce - Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Na Maratonie obecna była Rodzina Państwa Brudnych (żona Mistrza - Bogumiła Brudny, brat Mistrza - Jan Brudny, syn Mistrza - Aleksander Brudny, Wiesława Brudny, Daniel Brudny).

24 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Pszczynie odbyły się dwa wykłady, w których wzięło udział ok. 40 osób. Tematyka wykładów:
  • "Historia sztuk walk i idei propagowanej przez śp. Mistrza Józefa Brudnego, będących podłożem powstania Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki" - wykład poprowadził Dr Robert Netczuk, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego
  • "Zwycięstwa husarii i jej dziedzictwo - polska sztuka walki Signum Polonicum" - wykład poprowadził rejent Jakub Pokojski, rotmistrz i namiestnik Katowickiego Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum, instruktor szermierki staropolskiej.


Dziękujemy za udział w Maratonie i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję! Filmy z minionych zawodów można znaleźć na Facebooku PASW - Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.

Organizatorzy wydarzenia: Instytut Sportów i Systemów Walki, Urząd Miasta w Pszczynie, Pszczyńska Akademia Sztuk Walk Zbigniew Syc, Szkoła Sztuk Walk Goshin-do Ryszard Bochm, Aleksander Brudny - syn Mistrza Józefa Brudnego. Patronat nad Maratonem objął Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol. Współorganizator z ramienia Miasta Pszczyna: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu - Dariusz Zuber.

W międzyczasie powstał film dedykowany pamięci Mistrza Józefa Brudnego (25.03.1942 - 22.01.2017). "Nie chciał być ani katem ani ofiarą, chciał być dobrym człowiekiem". Zapraszamy do zobaczenia filmu dokumentalnego o współzałożycielu Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki - Mistrzu Józefie Brudnym. Był z pewnością nietuzinkowym człowiekiem który szedł przez życie z Bogiem w sercu. Chciał przeciwstawić się chamstwu, przemocy i głupocie. Dziś mamy okazję zobaczyć jak po dwóch latach od Jego śmierci, wspominają go najbliżsi. Brat, Syn i Uczniowie z Grupy ZEN.Scenariusz i realizacja: Marcin Wróbel.

W filmie wystąpili: Jan Brudny, Aleksander Brudny, Tomasz Łoboz, Piotr Rechlewicz, Rafał Bem, Zbigniew Syc. W filmie wykorzystano archiwalne nagrania wideo i zdjęcia z prywatnego zbioru Rodziny Brudnych. Oraz nagrania wideo z sesji szkoleniowych PASW z roku 2013, 2015 i 2016. Dziękujemy za udostępnienie materiałów.

Film powstał z pomocą:
  • Instytut Sportów i Systemów Walki,
  • Urzędu Miasta w Pszczynie,
  • Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki.

new, BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PASW" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PASW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PASW" podaj

Facebook