pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 10594

[WIDEO, ZDJĘCIA] Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku tańczą

W ramach działań Uniwersytetów Trzeciego Wieku w wielu miastach, również w Pszczynie, odbywają się zajęcia z tańca liniowego.Tańce liniowe są specyficznym sposobem tańca w linii, w których tańczący poruszają się stojąc obok siebie. W ten sposób tańczymy więc "solo", a jednocześnie w grupie. Taniec składa się z układu kroków, który się regularnie powtarza. Stopień trudności choreografii jest zróżnicowany: od naprawdę prostych sekwencji do coraz bardziej skomplikowanych. Istotne jest, aby tancerze tańczyli równo i jednocześnie zmieniali kierunek tańca. Często utożsamiany jest w tańcem westernowym, ale nie jest to do końca prawda. Mogą się o tym przekonać wszyscy, którzy uczestniczą w zajęciach i poznają coraz to nowe układy.

Grupy taneczne w ramach UTW prowadzi Adam Foks - założyciel szkoły tańca Dance Floor King z siedzibą w Żorach. Szkoła powstała 1 lipca 2014 roku i od tej pory prowadzone są zajęcia z tańca liniowego w wielu miejscowościach, w których działają Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku tańczą · fot. Leszek Knapik, Kamil Knapik


8 czerwca grupa uczestniczek tańca z Pszczyny wzięła udział w ustanowieniu rekordu w ilości osób tańczących równocześnie taniec liniowy. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy Adama Foksa odbyło się w Żorach. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody (ponad 30 stopni ciepła) w żorskiej hali sportowej pojawiło się ponad 100 osób z różnych miejscowości naszego województwa. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zatańczyli 10 układów tanecznych. W przyszłym roku postaramy się poprawić ten wynik i zmobilizować do udziału więcej osób.

29 czerwca w Warszowicach świętowaliśmy piąte urodziny szkoły tańca. Na zaproszenie Adama Foksa odpowiedziały wszystkie ośrodki, w których prowadzone są zajęcia. Już trzeci raz grupa z Pszczyny uczestniczy w tej uroczystości i musimy stwierdzić, że za każdym razem atmosfera jest wspaniała. Mnóstwo wspólnej zabawy, dużo tańca, występy artystyczne, wspaniały tort i toasty, życzenia.

Te wydarzenia pokazują, że taniec liniowy to doskonała forma wspólnego spędzania czasu, ma wielu zwolenników wśród miłośników tańca i jest znakomitym pomysłem dla aktywnych seniorów, bo ćwiczy zarówno ciało jak i umysł.

Może te kilka zdjęć z obu wydarzeń przekona niezdecydowanych do dołączenia do grupy tańczących. Zapraszamy serdecznie!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook