pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 5 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 8167

[WIDEO] Dawid Godziek przywozi brąz z X-GAMES Minneapolis!

Dawid Godziek nie przestaje zaskakiwać - tym razem zawodnik stanął na podium prestiżowych igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES. Perfekcyjna kombinacja tricków na najwyższym poziomie i bezbłędny przejazd zagwarantowały Polakowi brązowy medal w dyscyplinie BMX Dirt!

ReklamaZawody X-GAMES w Minneapolis to najwyższa poprzeczka - o samym udziale w tej imprezie walczą najlepsi zawodnicy z całego świata. Królują tam topowe ekstremalne dyscypliny, takie jak: motocross, deskorolka, BMX skatepark oraz BMX Dirt, w której rywalizuje nasz rodak. W tym roku tor obejmował 4 przeszkody ziemne, na których zawodnicy musieli pokazać swoje najlepsze sztuczki rowerowe w powietrzu. Tutaj nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę, a każdy trick musi być dopracowany do perfekcji.

Dawid Godziek przywozi brąz z X-GAMES Minneapolis!
Dawid Godziek przywozi brąz z X-GAMES Minneapolis! · fot. mat. prasowe


Walka była bardzo wyrównana, a poziom wyjątkowo wysoki. Na pierwszym stopniu podium stanął Martin Logan (Australia), srebro trafiło do rąk Brandona Loupos’a (Australia), a brązowy medal wywalczył Dawid Godziek. Warto dodać, że Dawid to jedyny Polak, który aktualnie bierze udział w serii prestiżowych zawodów X-GAMES.

Dawid Godziek przywozi brąz z X-GAMES Minneapolis!
Dawid Godziek przywozi brąz z X-GAMES Minneapolis! · fot. mat. prasowe


Kto śledzi poczynania Dawida ten wie, że niespełna dwa miesiące temu stanął także na podium mistrzostw świata w kategorii Freestyle MTB podczas Crankworx Innsbruck. Zawodnik w tym sezonie zdecydowanie nie odpuszcza i udowadnia, że można osiągać sukcesy równocześnie w dwóch dyscyplinach - MTB oraz BMX, co udaje się jedynie nielicznym! Jego kolejnym starciem będzie Crankworx Whistler w Kanadzie za niespełna 2 tygodnie. Obserwujcie kanał Godziek Brothers, gdzie zobaczycie więcej szczegółów i relacji z zawodów Dawida.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook