Telewizja pszczyna.tv

  • 18 marca 2020
  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 32495

[WIDEO] Wirtualny spacer po Skansenie z portalem pless.pl

Przygotowaliśmy dla naszych czytelników niespodziankę na czas epidemii koronawirusa. W czwartek, 19 marca odbyło się pierwsze, internetowe oprowadzanie po pszczyńskim Skansenie. Tytuł odcinka brzmiał "Co w chałupach piszczy?". Po obiekcie oprowadzali pracownicy Skansenu, a relację można było obejrzeć dzięki transmisji na stronie głównej portalu pless.pl oraz na naszym fanepage'u. Zachęcamy do oglądania. W planach mamy kolejne odcinki wirtualnego zwiedzania!

Loading...


19 marca odbyliśmy wirtualny spacer po Skansenie, poznając szczyptę jego historii i tajemnicy, którą każda z drewnianych chałup w sobie skrywa. Zaczęliśmy od chaty mieszkalnej z Grzawy. Odwiedziliśmy też znajdującą się w Skansenie zagrodę owiec.

Pani przewodnik zadała zagadki, które umożliwiły widzom, zwłaszcza tym najmłodszym, aktywny udział w zajęciach. Pojawiły się pytania konkursowe. Odpowiedzi można było zostawiać w komentarzu pod transmisją na żywo na naszym Facebooku. Wygrała osoba, która pierwsza udzieliła poprawnej odpowiedzi. Do wygrania były pendrive'y pless.pl oraz drobne upominki od Skansenu - do odbioru, gdy sytuacja związana z epidemią koronawirusa wróci do normy, a instytucje kultury zostaną otwarte.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej
fot. ar / pless.pl


Serdecznie zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków cyklu wirtualnego zwiedzania na portalu pless.pl oraz na naszym Facebooku!.

Odwiedzimy kolejne obiekty w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, a także Pokazową Zagrodę Żubrów. W planach mamy również transmisję na żywo z sezonowych warsztatów w Skansenie. Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi na naszych kanałach.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook