Telewizja pszczyna.tv

  • 19 marca 2020
  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 26546

[WIDEO] Dyrektor o sytuacji szpitala w Pszczynie w dobie epidemii

W czwartek, 19 marca Marcin Leśniewski, dyrektor szpitala w Pszczynie spotkał się z naszą redakcją, aby powiedzieć, jaka jest sytuacja placówki w dobie epidemii koronawirusa.

Loading...


- Jesteśmy szpitalem podstawowym przeznaczonym do leczenia osób niezakażonych koronawirusem - mówił dr n. med. Marcin Leśniewski. - Leczymy zawały serca, zaburzenia neurologiczne, zapalenia wyrostka robaczkowego, złamania kończyn, krwawienia z dróg rodnych, zajmujemy się porodami i cięciami cesarskimi. Dopóki możemy, dopóty będziemy chronić szpital, czyli pacjentów i personel przed zakażeniem koronawirusem - poinformował dyrektor placówki.

Marcin Leśniewski mówił także jak się zachować i gdzie się zgłosić, gdy podejrzewamy możliwość obecności koronawirusa w naszym organizmie. Apelował, by w takiej sytuacji skontaktować się z tyskim sanepidem lub Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Tychach.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook