pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 27 marca 2020
  • 28 marca 2020
  • wyświetleń: 27044

[WIDEO] Z kamerą wśród drewnianych chałup - część 2

W sobotę, 28 marca po raz drugi odbyliśmy wirtualny spacer po pszczyńskim skansenie z cyklu "Co w chałupach piszczy". Zapraszamy do oglądania i wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania upominki od pless.pl oraz skansenu!

Loading...


Kilka dni temu zwiedziliśmy zabytkową chałupę mieszkalną z Grzawy. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dawniej czerpano wodę i napoiliśmy stado skansenowych owieczek.

Dziś poznaliśmy kolejny drewniany, klimatyczny budynek. Tym razem nie był to dom mieszkalny, ale masztalnia - miejsce, w którym nasi przodkowie przechowywali sprzęt stajenny.

W trakcie naszej wycieczki spotkaliśmy muzykantów. Sprawdziliśmy też, jak rosną żonkile - hospicyjne "Znaki nadziei".

Nie zabrakło także zagadek. Odpowiedzi na zagadki nadal można zostawiać w komentarzu pod transmisją na żywo na naszym Facebooku.

Ważne! Odpowiedzi na wszystkie pytania należy umieszczać w jednym komentarzu. Odpowiedzi na pojedyncze pytania w osobnych komentarzach nie będą zaliczane! Wygrywa ten, kto pierwszy rozwiąże poprawnie wszystkie zagadki. Do wygrania będą pendrive'y pless.pl oraz drobne upominki od Skansenu - do odbioru, gdy sytuacja związana z epidemią koronawirusa wróci do normy, a instytucje zostaną otwarte.

Dajcie znać, jak Wam się podoba nasza inicjatywa i co jeszcze chcielibyście wirtualnie zwiedzić w naszym powiecie!

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook