pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 31 marca 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 27104

[WIDEO] Robimy śląską wielkanocną palmę w Skansenie! Warsztaty online

Czy w skansenowych chałupach czuć już święta? W kolejnym odcinku z cyklu "Co w chałupach piszczy" nie tylko zwiedzamy kolejny budynek w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, ale i bierzemy udział w warsztatach robienia tradycyjnej śląskiej palmy wielkanocnej!

Loading...


W kolejnym, już trzecim odcinku z serii "Co w chałupach piszczy" udajemy się do stodoły, w której nasi przodkowie przechowywali zboże oraz sprzęty i narzędzia rolnicze.

Nie zabrakło nawiązania do tradycji. Ponieważ zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych, a najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa, dowiecie się, czym charakteryzuje się i jak wygląda typowa, śląska palma wielkanocna. Czy różni się ona od palmy polskiej? Czy charakteryzuje ją przepych, czy raczej minimalizm? Wspólnie z doświadczoną florystką, Martą Kapicą będziemy mieli szansę taką palmę wykonać.

Potrzebne będą:
  • min. 5 różnych gałązek roślin rosnących w ogrodzie lub niezaludnionym miejscu blisko domu (np. cis, bukszpan, wierzba itp.)
  • czerwoną wstążeczkę o długości min. 1 metra i dowolnej grubości,
  • jutowy sznurek,
  • nożyczki.


Warsztaty wykonywania śląskiej palmy wielkanocnej - 02.04.2020 · fot. ar


Konkurs: Tym razem nie było zagadek, ale czekamy na zdjęcia wykonanych przez Was palm, które wciąż można umieszczać w komentarzach pod wideo na naszym Facebooku. Wybierzemy 3 najładniejsze palmy i nagrodzimy ich autorów drobnymi upominkami od pless.pl i Skansenu. Zapraszamy!

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook