Telewizja pszczyna.tv

  • 3 kwietnia 2020
  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 16878

[WIDEO] Zmiana organizacji ruchu chorych w szpitalu i apel o... uśmiech

W piątek, 3 kwietnia spotkaliśmy się z dyrektorem szpitala w Pszczynie, aby umożliwić przekazanie najnowszych informacji dotyczących epidemii oraz aktualnych działań podejmowanych w szpitalu.

Loading...


Jak zaznaczył na wstępie dr n. med. Marcin Leśniewski: nie mamy danych epidemiologicznych ani wiedzy czy umiejętności, żeby przewidywać rozwój epidemii, ale możemy robić wszystko to, czego wymaga od nas rozsądek oraz służby zarządzające sytuacją kryzysową.

Dyrektor poinformował więc o przeprowadzanej w szpitalu zmianie organizacji ruchu chorych. Wejście dla chorych znajduje się obok namiotu, tuż przy Izbie Przyjęć. Ponadto w szpitalu tworzone są strefy wolne od wirusa i strefy przewidziane jako te, które będą skażone. - To wszystko robimy po to, żeby chronić szpital przed zakażeniem, bo jesteśmy placówką dla chorych niedotkniętych COVID-19 - tłumaczył dr n. med. Marcin Leśniewski.

Zmiana organizacji ruchu chorych w szpitalu - 3.04.2020 · fot. BM / pless.pl


Medyk zaapelował też o stosowanie się do zarządzeń porządkowych na czas epidemii, a także przypomniał zasady higieny, tj. mycie i odkażanie rąk, zachowywanie dystansu, pozostawanie w izolacji. Zwrócił również uwagę, by wspierać słabszych, starszych, chorych i potrzebujących.

Na koniec dyrektor podziękował za... uśmiech. - My szpitalnicy dziękujemy za uśmiech, który towarzyszy absolutnie ponadprzeciętnemu wsparciu dla szpitala - mówił dr n. med. Marcin Leśniewski i dodał: - apeluję do wszystkich osób, które pełnią jakiekolwiek funkcje w tej kryzysowej sytuacji, a więc urzędników, medyków, sprzedawców, policjantów - my, obywatele, wszyscy jesteśmy przestraszeni, poniekąd spragnieni wolności, ale nikt z nas nie jest krwiożerczym przestępcą, więc prosimy o wyrozumiałość, życzliwość i o to, co w tej sytuacji jest nam potrzebne - uśmiech.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook